ELVI: motivēti darbinieki ir lielākā uzņēmuma vērtība

Šī gada 9 mēnešos ELVI franšīzei pievienojušies 13 veikali. Neskatoties uz darbaroku trūkumu gandrīz visās tautsaimniecības nozarēs, jaunajos veikalos izdevies gandrīz pilnībā nokomplektēt darbinieku štatu. „Šajā gadā ELVI veikalos no jauna radītas 38 darbavietas, tāpat daudz tiek strādāts pie dažādām darbinieku motivēšanas sistēmām,” stāsta SIA „Pārtikas tirdzniecības apvienība”, kas ir ELVI franšīzes turētājs, komercdirektore Laila Vārtukapteine.

„Esam pārliecināti, ka atbildīgi un motivēti darbinieki ir lielākā uzņēmuma vērtība, tādēļ daudz strādājam gan pie jaunu darbinieku piesaistes, gan esošo motivācijas,” stāsta L.Vārtukapteine. Viņa piebilst, ka vidējā darba alga mazumtirdzniecības nozarē ir vidēji 300 Ls, tādēļ ir svarīgi strādāt pie dažādiem papildus darbiniekus motivējošajiem instrumentiem.

Šī gada vasarā viens no ELVI franšīzes partneriem, SIA „Linde Pārtika”, sadarbībā ar Eiropas Parlamenta ETP grupas deputāti Inesi Vaideri, realizēja konkursu, kura mērķis bija apzināt labākos veikala darbiniekus pircēju un kolēģu skatījumā. „Vēlējāmies, lai mūsu pircēji novērtē cik pretimnākoši, profesionāli ir mūsu veikalu darbinieki, cik atbildīgi tie izturas pret darba pienākumiem. Esam gandarīti, ka mūsu iniciatīvu atbalstīja vairāki simti Kurzemes puses ELVI pircēji, novērtējot labākos, kā arī sniedzot vērtīgus priekšlikumus veikalu darbības pilnveidošanai,” stāsta L.Vārtukapteine, piebilstot, ka 13 konkursa uzvarētāji vēl šajā gadā ciemosies pie EP deputātes I.Vaideres Briselē.

„Latvijas vislielākā bagātība ir cilvēks – tas, kurš prot radīt, ražot un nobaudīt sava darba augļus. Mums jāspēj ne tikai priecāties un lepoties par īsteni latvisko darba mīlestību un tikumu, bet arī to novērtēt, ļaujot pašmāju uzņēmējiem pārliecinošāk strādāt savā nozarē,” iesaistīšanos ELVI franšīzes partnera rīkotajā konkursā skaidro I.Vaidere.

Sekmīgā konkursa norise vienā no ELVI franšīzes partnera veikaliem, devusi uzņēmumam pārliecību, ka šāda veida aktivitātes ir viens no labākajiem darbinieku motivācijas instrumentiem. „Jau no 1.oktobra līdzīgu projektu esam uzsākuši visā ELVI veikalu tīklā un līdz gada beigām noskaidrosim labākos no labākajiem darbiniekiem 2012.gadā,” skaidro L.Vārtukapteine, piebilstot, ka uzvarētāju motivēšanai svarīgas ir ne vien materiālās balvas, bet arī pircēju un kolēģu atzinība.

Jāatzīmē, ka šajā vasarā ELVI veikalos, projekta “Nodarbinātības pasākums vasaras brīvlaikā” ietvaros, savas pirmās darba gaitas uzsāka arī daudzi bērni un jaunieši. “Kopumā trīs vasaras mēnešos mūsu veikalos Siguldā un Kuldīgā darba iemaņas apguva 100 skolnieki. Esam ļoti gandarīti un apmierināti ar gūto pieredzi un nākamgad šo jauniešu nodarbinātības projektu noteikti turpināsim,” informē L.Vārtukapteine.

Kategorija: Tirdzniecība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply