Diena, kad piedalīties – Spēka diena

Sestdien, 6. oktobrī Latvijā ieviesta jauna atzīmējama diena – Spēka diena. To šogad pirmo reizi rīko VAS Latvijas dzelzceļš sadarbībā ar telekompāniju LNT un Latvijas Ielu vingrošanas sporta biedrību. Spēka dienas ietvaros īpaši organizētā Vislatvijas pasākumā ikviens varēs pārbaudīt savus spēkus vienkāršākajā un demokrātiskākajā disciplīnā – pievelkoties. 6.oktobrī visā Latvijā sacensības risināsies 50 spēka punktos. Sev tuvāko spēka punktu var precizēt pasākuma mājas lapā: www.spekadiena.lv.

Piedaloties katram būs iespējama pārliecināties par savu individuālo spēku – to, cik reizes spēj pievilkties. Savukārt ikviena pilsēta krās savu iedzīvotāju pievilkšanās reizes un Spēka dienas noslēgumā tiks noskaidrots, kura ir spēcīgākā pilsēta mūsu valstī. Tāpat Spēka dienas ietvaros uzzināsim, cik reizes var pievilkties visa Latvija kopā. Pasākumu atspoguļos LNT tiešraides sižetos, savukārt vakarā no plkst. 18.10 līdz 19.00 četri stiprākie vīrieši un četras izturīgākās sievietes Rīgas Centrālajā stacijā LNT tiešraidē cīnīsies par galvenajām balvām – biļetēm braucienam uz Maskavu vai Sanktpēterburgu.

Katrā no 50 spēka punktiem Latvijā 6. oktobrī darbosies divi tiesneši Latvijas Ielu vingrošanas sporta biedrības pārstāvji. Spēka punkti būs atvērti no plkst. 9.00 līdz 14.00.

„Spēka dienu rīkojam, lai saliedētu cilvēkus Latvijā un atgādinātu, kāda vērtība ir iznākt no māju, norobežotās vides un pavadīt laiku aktīvā atpūta, jūtot līdzi un priecājoties kopā,” Spēka dienas jēgu skaidro Latvijas dzelzceļa prezidents, Uģis MAGONIS. „Esam sākuši šo projektu, lai aicinātu Latvijas iedzīvotājus būt aktīviem, možiem un rūpēties par savu fizisko veselību, pievēršoties fiziskām aktivitātēm. Sports nav tikai tas, ko piedāvā dārgi klubi. Sports ir demokrātisks un pieejams ikvienam. Latvijas dzelzceļš ir par to, lai mūsu cilvēki būtu veseli un spēcīgi – tāds, kāds ir Latvijas dzelzceļš,” uzsver Uģis Magonis.

Gan Spēka dienas dalībniekiem, gan līdzjutējiem ir iespēja piedalīties prognožu spēlē Spēka dienas mājas lapā www.spekadiena.lv, reģistrējot savus pieņēmumus par labāko rezultātu un stiprāko Latvijas pilsētu. Uzvarētājus noteiks pēc tā, vai tiks pareizi norādīts spēka punkts, kurā kopā būs pievilkušies visvairāk reižu, kā arī – cik tuvi būs rezultāti par kopējo un individuālo pievilkšanās skaitu.

Trīs vistuvāko prognožu autori iegūs katrs divas biļetes uz Maskavu vai Pēterburgu. Nākamie desmit tuvāko prognožu autori saņems pārsteiguma balvas no VAS Latvijas dzelzceļš.

Spēka diena 6. oktobrī ir viena no aktivitātēm, ko Latvijas dzelzceļš īstenos projekta Spēks ietvaros, ar mērķi mudināt cilvēkus kļūt aktīvākiem, atvērtākiem un dzīvespriecīgākiem – spēcīgākiem.

Aizsākot rudens sezonu, Latvijas dzelzceļš programmas Spēks ietvaros uzsāka Spēka rosmi – vingrošanu LNT darba dienu rīta programmas ietvaros. Savukārt vasarā Latvijas dzelzceļš atbalstīja Pasaules čempionātu ielu vingrošanā, kas tika rīkots augusta sākumā Rīgā un tradicionālo Latvijas riteņbraucēju Vienības brauciena tautas klasi.

Kategorija: Sports
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply