Noskaidroti Zviedrijas Biznesa gada balvas finālisti

Ekspertu žūrija noteikusi finālistus, kas pretendēs uz „Zviedrijas Biznesa gada balvu 2012” stabili augošu un ilgtspējīgu uzņēmumu, sociālās atbildības projektu, jauno uzņēmēju un vides balvas kategorijās. Balvu ar mērķi izcelt veiksmīgākos Latvijas uzņēmumus un atbalstīt abu valstu kopīgās vērtības jau ceturto gadu izsludina Zviedrijas vēstniecība un Zviedrijas Eksporta padome sadarbībā ar „Swedbank”.

Kategorijā „Stabili augošs un ilgtspējīgs uzņēmums” šogad iesniegts lielākais pieteikumu skaits – 30 uzņēmumi, bet finālam žūrija izvirzījusi pārtikas ražotāju „Aloja-Starkelsen”, kokapstrādes uzņēmumu “Latvijas Finieris” un tipogrāfiju „Livonia Print”.

Kategorijā „Korporatīvās sociālās atbildības projekts” šogad saņemts 21 pieteikums. Finālam ir izvirzīti dažāda mēroga sociālās atbildības projekti, kuri gan demonstrē uzņēmumu korporatīvās vērtības, gan arī sniedz atbalstu dažādām sabiedrības grupām – „Clarion Collection Hotel Valdemars” ar projektu „Viena viesnīca – viena ģimene”, „Henkel Latvia” mācību projekts SOS bērnu ciematos „Veidojot nākotni” un „Lattelecom” iniciatīva interneta prasmju mācīšanai gados vecākiem cilvēkiem „Pieslēdzies, Latvija!”.

Sadarbībā ar atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu „Ragn-Sells” šogad pirmo gadu izsludināta arī kategorija „Vides Balva”, kurai pieteikušies 23 uzņēmumi. Nominēti tiek viesnīcu tīkls „Radisson Blu Hotels in Riga”, tīrīšanas un kosmētikas līdzekļu ražotājs ”Spodrība” un lopkopības uzņēmums ”Ulbroka”, kuri visveiksmīgāk ieviesuši videi draudzīgus risinājumus.

Savukārt kategorijā „Gada jaunais uzņēmējs” šogad pieteikušies 24 uzņēmēji, un nominēti e-komercijas pakalpojumu sniedzējs Ansis Līpenītis no “Efumo”, Toms Ērenpreiss no velosipēdu restaurēšanas uzņēmuma “Erenpreiss Original”, kā arī bērzu sulu produktu ražotājs Linards Liberts no firmas “Sula”.

Zviedrijas Biznesa gada balva Latvijā gūst arvien lielāku uzņēmumu atsaucību – pieteikumu skaits ir pieaudzis no 75 uzņēmumiem pagājušajā gadā līdz 98 uzņēmumiem šogad. Pieteikumus balvai izvērtēja komisija, kurā iekļauti pārstāvji no Zviedrijas vēstniecības, Zviedrijas Eksporta padomes, „Swedbank”, „Ragn-Sells”, Pasaules dabas fonda, Rīgas Ekonomikas augstskolas, Zviedrijas Tirdzniecības kameras un citām organizācijām.

Zviedrijas Biznesa gada balvas 2012 apbalvošanas pasākums notiks šī gada 16.oktobrī. Apbalvošanas pasākumā piedalīsies arī Latvijas valsts prezidents Andris Bērziņš, ar uzrunām uzstāsies Latvijas un Zviedrijas valstu amatpersonas, kā arī ekstravagantais, starptautiski atzītais lektors un grāmatu autors Aleksandrs Bards ar prezentāciju ”Life after capitalism”.

Kategorija: Bizness
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply