Ford Parīzes izstādē atklāj modeļu plānu nākamajiem pieciem gadiem

Jaunais Mondeo, atjauninātā Fiesta, unikālais EcoSport un daudzpusīgais Tourneo Connect, – ar tik vērienīgu jaunumu klāstu Parīzes starptautiskajā izstādē šogad piedalās Ford Motor Company. Autoražotājs nolēmis līdz 2017. gadam pilnībā atjaunināt visu pasažieru un vieglā komerctransporta gammu, tādējādi izveidojot vienu no svaigākajiem un modernākajiem automobiļu piedāvājumiem Eiropā. Ford uzskata, ka pasažieru un vieglā komerctransporta tirgus Eiropā, ieskaitot Krieviju, nākamajos piecos gados pieaugs par 20%, sasniedzot 23 miljonus vienību. „Patlaban mēs atrodamies Ford of Europe visu laiku agresīvākās modeļu ekspansijas agrīnajā fāzē,” skaidro Ford of Europe vadītājs un direktoru padomes priekšsēdētājs Stīvens Odels (Stephen Odell).

Pilnīgi jauns Mondeo ar nebijušu komfortu

Jaunais Mondeo, kas kļuvis par pirmo modeli uz Ford jaunās globālās CD segmenta platformas, nodrošinās izsmalcinātu vadāmību un gaitas īpašības pateicoties aizmugurējai piekarei ar t.s. integrēto sviru. Savukārt, kvalitātes un komforta latiņa tiks paaugstināta, izmantojot daudzkontūru sēdekļus ar masāžas funkciju, kā arī apsildāmu stūres ratu.

Jaunais Ford Mondeo tiks piedāvāts ar trīs veidu virsbūvēm – sportisks piecdurvju hečbeks, ultra-ietilpīgs universālis un elegants četru durvju sedans. Respektējot automašīnas gabarītus, Ford izveidojis Mondeo „aktīvo parkošanās asistentu”, kas automātiski novieto automašīnu stāvvietā kā paralēlā, tā perpendikulārā virzienā. Pirmo reizi Eiropas modelī Ford ieviesis piepūšamās drošības jostas aizmugurē, atbīdāmu panorāmas jumtu, adaptīvos LED starmešus, elektriski regulējamu stūres kolonnu un SYNC multimediju sistēmu ar MyFord saskarni.

Jaunais Mondeo Eiropā tiks pārdots ar godalgoto 1.0 litra EcoBoost benzīna dzinēju, 1.6 litru ECOnetic dīzeļdzinēju un savā klasē pirmo hibrīdzinēju, kas iebūvēts četrdurvju sedanā.

Jaunās Fiesta degvielas patēriņš tikai 3,3 l/100 km

Jaunais un stilīgais Fiesta modelis nonāks tirdzniecībā ar septiņiem dzinējiem, kas nodrošina mazāk nekā 100 g/km CO2 izmešus, bet degvielas patēriņu 4,3 l/100 km vai zemāku. Līdztekus 1.0 EcoBoost dzinējam Fiesta modelī debitē 3 cilindru 1 litra atmosfēriskais benzīna dzinējs, kas attīsta 65 vai 80 zirgspēkus. ECOnetic tehnoloģija ļāvusi panākt izcili zemu degvielas patēriņu – 3,3 l/100 km. Pirmo reizi Ford Fiesta būs iespējams iegādāties ar 6 pārnesumu PowerShift transmisiju.

EcoSport ierauga Eiropu

Mazās klases krosovers Ford EcoSport radīts uz B segmenta platformas un sasniegs Eiropas patērētājus pēc 18 mēnešiem. Tā galvenais spēka agregāts būs 1.0 litra EcoBoost dzinējs. „Ford EcoSport apvieno Fiesta vērtību, kvalitāti un efektivitāti ar moderno SUV pievilcīgo izskatu un izjūtām,” teic Ford B segmenta modeļu direktors Niks Kolinss. Pilnīgi jaunais Ford EcoSport ir pirmais globālais Ford modelis, kurš pilnībā izstrādāts Dienvidamerikā. Kopš 2003. gada, kad šis modelis radīja jaunu segmentu, reģionā pārdoti jau 700 000 šī modeļa automašīnu.

Tourneo Connect dāvā stilīgu braukšanu lielām ģimenēm

Jaunais Tourneo Connect piedāvā atraktīvu un pieejamu alternatīvu tradicionālajiem lielu ģimeņu vai personu grupu pārvietošanās līdzekļiem, piemēram, miniveniem. Tourneo Connect raksturo dinamisks izskats, izcila ietilpība un pielāgojamība, kā arī jaunākā Ford vieglo automobiļu tehnika – 1.0 litra EcoBoost dzinējs, Active City Stop sistēma un Ford SYNC.

Jaunizveidotā modeļu sērija piedāvā automobiļus ar piecām vai septiņām sēdvietām, vispusīgas sēdekļu transformācijas iespējas, kā arī ekonomiskāko dzinēju izvēli. Tourneo Connect dosies pie pircējiem 2013. gada otrajā pusē.

Sacīkšu automašīna ar godalgotu dzinēju

Parīzes autoizstādē Ford demonstrē jaunu Formula Ford sacīkšu automašīnu, kas pirmo reizi aprīkota ar 1.0 litra EcoBoost dzinēju, turklāt pielāgota braukšanai pa koplietošanas ceļiem. Bolīds spējis uzstādīt ātrumu 255,5 km/h, līdz 100 km/h paātrinoties mazāk kā 4 sekundēs. Tas uzrādījis 11. ātrāko apļa laiku Nordšleifes ātrumaplī Nirburgringā, pārspējot vairākus superauto. Vienlaikus Formula Ford izrādījās sensacionāli ekonomiska – tikai 2,4 l/100 km braucot ar ātrumu 56 km/h un 5l/100 km braucot 120 km/h.

Kategorija: Transports
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply