„Hesburger” konkursā noskaidro labāko Latvijas burgera recepti un ievieš sortimentā

Baltijā lielākā ēdienu restorānu ķēde “Hesburger” starp iesūtītajām 2170 receptēm noskaidrojusi Latvijā labāko burgera recepti, kas šī gada oktobrī papildinās pieejamo produktu sortimentu. Jaunā burgera „Vistas gardumiņš” autore ir Linda Bernāne, kura kļuva par uzvarētāju uzņēmuma organizētājā Latvijas burgeru recepšu konkursā.

Ar Latvijā radītā burgera ieviešanu sortimentā Somijā dibinātais ģimenes uzņēmums „Hesburger” turpina iesākto uzņēmuma stratēģiju restorānos ieviest vietējās tradīcijas, un kļūt vairāk lokāliem, ņemot vērā konkrētā reģiona iedzīvotāju paradumus un garšu īpatnības.

Individuāla pieeja vietējām tradīcijām

„Gada burgers” sākot ar oktobri, būs pieejams visos „Hesburger” ķēdes restorānos Latvijā. Līdz ar to uzņēmums Latvijā turpina paplašināt daudzveidīgo produktu piedāvājuma klāstu, ņemot vērā tieši vietējo iedzīvotāju pieprasījumu un garšas īpatnības.

Turklāt, restorānu apmeklētājiem tiek piedāvāti arī pašmāju ražotāju produkti, kuri jau ir labi zināmi un ieguvuši iedzīvotāju uzticību. Piemēram, septembrī tika noslēgts līgums ar “Food Union” par piena un piena produkta „Lāsēns” iepirkumu „Hesburger” restorāniem, kas ir pirmā tik liela mēroga sadarbība ar kādu no Latvijas ražotājiem. Šobrīd piens tiek piegādāts visiem 32 „Hesburger” tīkla restorāniem Latvijā, 28 restorāniem Igaunijā un 28 Lietuvā.

Tikai Latvijā, ņemot vērā mūsu ēšanas paradumus, vairākos „Hesburger” restorānos ēdienu piedāvājumā ir pieejama arī tradicionālā mājas silto ēdienu virtuve.

Burgers ar Latvijas garšu

Latvijas burgeru recepšu konkursā tika iesūtītas vairāk nekā 2170 dažādas receptes, no kurām uzvarētājs tika noskaidrots iedzīvotāju balsojumā. Par godu jaunradītajam burgeram ar Latvijas garšu tam piešķirts tituls „Gada burgers”.

Ieva Salmela, “Hesburger” attīstības direktore: „Patiess prieks par lielo iedzīvotāju atsaucību un dalību „Hesburger” burgeru recepšu konkursā. Visās trīs Baltijas valstīs kopā saņēmām vairāk 7600 oriģinālas un radošas burgeru receptes, kas liecina, ka iedzīvotāji labprāt iesaistās jaunu un līdz šim vēl neatklātu burgeru recepšu radīšanā. Tieši Latvijas burgera sātīgās sastāvdaļas – vista un bekons – vislabāk raksturo iedzīvotājus, kuri mīl sātīgus ēdienus uzturā. Arī turpmāk vēlamies organizēt dažādu burgeru un citu produktu recepšu konkursus, lai sniegtu iespēju pašiem iedzīvotājiem noteikt iecienītākās garšas un to sastāvdaļu nianses.”

Latvijas pirmais burgers izceļas ar bagātīgu un sātīgu garšas buķeti, tā galvenās sastāvdaļas ir vista un bekons, Čedaras siers, tomāti, marinēti gurķi un majonēze ar gurķiem. Somijā dibinātā ģimenes uzņēmuma „Hesburger” vadošie pavāri, kuru ikdienā ietilpst oriģinālu burgeru recepšu izstrāde, testēšana un ieviešana tirgū, pirmo Latvijas burgeri raksturo kā – bagātīgas garšas jaunumu.

Kategorija: Pārtika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply