Kafijas cienītāji atzinīgi novērtē Latvijā svaigi grauzdētas kafijas garšu

Līdz kafija nonāk no ražotāja lielveikalos un galu galā kafijas tasē, parasti paiet vismaz divi mēneši. Tomēr šobrīd tirdzniecības vietās un pēc individuāla pasūtījuma ir pieejama pašmāju grauzdētā kafija, kas pirms desmit dienām vēl ir bijusi zaļa un, kā rāda Sabiedriskās Domas un Tirgus Izpētes centra (SDTIC) aptaujas rezultāti, kafijas lietotāji to atzīst par kvalitatīvu un ļoti gardu.

„Apgrauzdēšana ir viens no galvenajiem procesiem labas kafijas iegūšanai. Kafijai „VERONA” pupiņu apgrauzdēšana ir roku darbs, process tiek stingri kontrolēts. Kafijas pagatavošanai izmantojam tikai augstākās kvalitātes kafijas pupiņas, tāpēc mūsu kafijai ir tik apburoša garša,” atzīst uzņēmējs Vladimirs Gaiņuks.

Viena no pieprasītākajām maltām un pupiņu kafijām šobrīd ir Verona CLASSIC, Vīnes (vidējais) Eiropas grauzdējums, kurai ir labi sabalansēta garša, maiga, vidēja stipruma kafija, kurā rūgtums harmonē ar skābumu, kurš ir sajūtams tikai pēcgaršā. Visas šīs īpašības, kas apbur ar savu garšu un aromātu, piešķir Arābikas šķirnes no Brazīlijas, Indijas un Kolumbijas, bet jāatzīst, ka mūsdienās par kafijas ražotāju kļūst nevis tas, kas to ir audzējis, bet gan tas, kas to ir apgrauzdējis un iepakojis.

„Šai kafijai ir ļoti laba garša un interesants iepakojums. Es noteikti varētu kļūt par cienītāju šai kafijai, un priecātos, ja darba vietā ikdienā tā būtu pieejama” atzīst viena no aptaujas dalībniecēm, Rūta Avotiņa.

Aptaujas dalībnieki uzsver, ka bez kafijas ikdiena ir grūti iedomājama un ir uzmundrinošs līdzeklis, lai padarītu visu ieplānoto, tāpēc uzņēmums „Atar” dod iespēju iepazīties un nobaudīt šo, rūpīgi izraudzīto, kafiju ikvienam.

Kategorija: Pārtika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply