32% Latvijas iedzīvotāju ar redzes problēmām labprāt veiktu lāzerkorekciju

Kā rāda Dr.Solomatina acu rehabilitācijas un redzes korekcijas centra veiktais pētījums, 32% Latvijas iedzīvotāju ar redzes traucējumiem labprāt veiktu lāzerkorekciju redzes uzlabošanai. No tiem tikai 5% jau ieplānojuši veikt šo operāciju, kamēr 27% labprāt uzlabotu redzi ar lāzerkorekcijas palīdzību, tomēr vēl atturās no šī soļa informācijas trūkuma dēļ, vai tāpēc, ka baidās no riskiem, kas saistīti ar šāda veida operāciju.

Salīdzinājumam, ASV katru gadu tiek veiktas vidēji 700 000 redzes lāzerkorekcijas operācijas, kas padara redzes lāzerkorekciju par vispopulārāko operāciju Amerikā (Amerikas oftaļmoloģijas acociācija, 2009 ). Dr.Solomatina acu centra vadošais speciālists, LU asociētais profesors Igors Solomatins skaidro, kāpēc Latvijā salīdzinoši mazāk cilvēku ir gatavi veikt redzes lāzerkorekciju: “Lai arī redzes lāzerkorekcija ir viena no drošākajām operācijām pasaulē, Latvijā cilvēki joprojām baidās no tik krasiem redzes uzlabojumiem. Uzskatu, ka, laikam ejot, arī latvieši kļūs atvērtāki redzes lāzerkorekcijai un arvien biežāk vēlēsies nevainojamu redzi bez briļļu vai lēcu palīdzības.”

13% respondentu ar redzes problēmām norādījuši, ka, iespējams, vēlētos veikt redzes lāzerkorekciju, taču baidās no operācijas un ar to saistītiem riskiem. “Visbiežāk pacienti baidās no sāpēm operācijas laikā, redzes pasliktināšanās vai pat tās zudumu pēc operācijas, nenoturīgu operācijas rezultātu un citām, viņuprāt, iespējamām komplikācijām. Taču realitātē šīm bažām nav pamata – operācijas laikā pacients neizjūt sāpes, ja nu vienīgi minimālu diskomfortu, turklāt redzes lāzerkorekcijas laikā komplikācijas nav iespējamas, jo pacients tiek rūpīgi izmeklēts pirms operācijas,” stāsta Prof. Igors Solomatins.

Kā rāda pētījuma rezultāti, 68% Latvijas iedzīvotāju ar redzes problēmām neapsver iespēju veikt lāzerkorekciju – puse no tiem kā galveno argumentu min šīs operācijas dārdzību, otra puse – faktu, ka briļļu un/vai lēcu lietošana viņus pilnībā apmierina un viņi neizjūt nepieciešamību uzlabot redzi ar operācijas palīdzību. Visbiežāk šiem apgalvojumiem pievienojas gados vecāki cilvēki virs 50 gadiem. Savukārt, iedzīvotāji ar redzes traucējumiem vecumā no 18 līdz 39 gadiem ir visatvērtākie redzes lāzerkorekcijas veikšanai. Šajā vecuma grupā jau 10% ieplānojuši to veikt.

Arī Dr.Solomatina acu rehabilitācijas un redzes korekcijas centrā 54% pacientu, kas veic redzes lāzerkorekcijas operācijas, ir 20-30 gadus jauni. Galvenokārt tas izskaidrojams ar to, ka mūsdienās jaunieši interesējās par jaunākajām tehnoloģijām un viņu vidū notiek strauja informācijas apmaiņa ar interneta un dažādu sociālo tīklu palīdzību. Tādējādi jaunieši ir tie, kas, atnākot pie acu centra speciālistiem, ir viszinošākie un atvērtākie redzes lāzerkorekcijas veikšanai.

“Redzes lāzerkorekcija ir ļoti pateicīga ķirurģiskā metode. Tā ir droša, efektīva un nesāpīgā, ka arī sniedz stabilus rezultātus. Mēs varam lepoties ar to, ka mūsu pacienti uzsver būtisku dzīves kvalitātes uzlabošanos – viņi vairs nav atkarīgi no brillēm un kontaktlēcām. Pati operācija aizņem tikai dažas minūtes, pacientam nesāp, un operācijas efekts ir tūlītējs. Tomēr ļoti nopietns un detalizēts solis ir pirmsoperācijas izmeklēšana, kas var aizņemt līdz pat divām stundām. Tādā veidā tiek izslēgtas visas iespējamās komplikācijas, kā arī sagatavota individuāla redzes lāzerkorekcijas programma katram pacientam.” stāsta Prof. Igors Solomatins.

Kategorija: Veselība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply