„DHL Express” iesaistīs sabiedrību skolēnu veselības un izglītības veicināšanas programmā „GoTeach”

Viena no vadošajām starptautiskā kurjerpasta uzņēmumiem pasaulē „DHL Express” jauniešu izglītības un veselības veicināšanas programmas „GoTeach” ietvaros aicinās skolas vecuma bērnus, vecākus, skolotājus un sabiedrību kopumā pievērst lielāku uzmanību skolēnu muguras veselības un pareizas ergonomikas jautājumiem. Lai Latvijas skolu audzēkņus mudinātu iesaistīties, programma tiks veltīta muguras muskuļu un balsta sistēmu nostiprinošiem vingrinājumiem skolās.

„GoTeach” ir starptautiska „DHL Express” korporatīvā iniciatīva ar mērķi veicināt izglītības līmeņa un papildus zināšanu celšanu visā pasaulē. Latvijā šī iniciatīva tiks rīkota pirmoreiz. Šogad tās ietvaros īpaši gados jauni cilvēki tiks aicināti pārdomāt savus ieradumus sēžot skolas vai auditorijas solā, ilgstoši strādājot ar datoru vai atrodoties piespiedu pozā, nepareizi nesot smagumus, tai skaitā arī skolas somas, tādā veidā nepareizi pārslogojot muguru un balsta muskulatūru.

Jūlija Usoviča, GoTeach akcijas pārstāve: „Pēc speciālistu sniegtajiem datiem tikai 20 procentiem skolas vecuma bērnu ir pareiza stāja. Apmēram tikpat bērniem ir būtiskas novirzes no normas, tātad nepieciešama ārstēšana, pārējiem vajadzīga stājas korekcija. Būtiski, ka šādu gadījumu skaits Latvijā palielinās ar katru gadu. Tāpēc, organizējot šo sociālo kampaņu, ar Latvijas skolu, valsts institūciju un sadarbības partneru atbalstu, kopīgi vēlamies pievērst sabiedrības uzmanību ne tikai skolēnu mazkustīgajam dzīvesveidam, bet arī veselības problēmām, kuras saistītas ar ilgstošu un nepareizu smago skolas somu nēsāšanu vai arī sēžot ar tā saukto apaļo muguru.”

Silvija Umbraško, „Anatomijas un antropoloģijas institūta pārstāve: „Stājas traucējumu rašanās galvenais iemesls ir nepareizs kustību nosacījuma reflekss ķermeņa pozas noturēšanai, kas kļūst par ieradumu. Bērnam augot mainās ķermeņa proporcijas, līdz ar to mainās biomehāniskie faktori, kas veido stāju. Normālā stājā ķermenī veidojas visu orgānu sistēmu līdzsvarots stāvoklis, kas nodrošina optimālu locītavu, muskuļu darbu un maksimālu komfortu krūšukurvja un vēdera dobuma orgāniem, pasargā locītavu skrimšļus no mikrotraumatizācijas.”

Vieglas muguras sāpes var kļūt par nopietnām saslimšanām
Lai gan bērnu skaits samazinās, nekļūst mazāk to skolēnu, kam nepieciešama stājas korekcija. Kā atzīst ārsti un speciālisti, hipodinamija jeb mazkustība, muskulatūras disbalanss, fiziskas pārslodzes un nepareiza smagumu celšana ir vieni no primārajiem muguras saslimšanu veicinātājiem skolas vecuma bērnu vidū. Bieži vien bērni ilgstoši nesūdzas par muguras vai locītavu sāpēm, jo viņu organisms spēj labāk piemēroties, tomēr, nepievēršot vērību šiem simptomiem, tie jau pusaudžu gados var pārtapt par daudz nopietnākām muguras saslimšanām.

Lai nostiprinātu muguras muskulatūru un veicinātu normālu balsta sistēmas attīstību, eksperti iesaka ikdienā veikt regulārus muguras vingrinājumus, kuri ir viegli izpildāmi jebkura vecumā un neprasa daudz laika. „DHL Express” iniciatīvas „GoTeach” ietvaros, šoruden Latvijas skolu audzēkņi no 1. līdz 12. klasei tiks aicināti kopīgi vingrot un uzzināt jaunus, speciāli muguras veselībai piemērotus vingrinājumus, kā arī dalīties padomos ar dažādiem ergonomiskiem risinājumiem skolās un mājas.

Kategorija: Izglītība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply