Zandbergs lūdz KNAB izvērtēt RD amatpersonu rīcību akceptējot būvniecības projektu

Partijas „Vienotība” Rīgas domes frakcijas deputāts Jānis Mārtiņš Zandbergs vērsies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā, lūdzot izvērtēt Rīgas domes amatpersonu rīcību jautājumā par rekonstruējamās ēkas Vecrīgā, Audēju ielā 13, Kalēju ielā 33 būvdarbu saskaņošanu un šī projekta virzību Rīgas domē.

„Izskatās pēc labas „shēmas”, kurā projektu vispirms saskaņo, tad notiek izmaiņas, kuras „it kā nevar novērst”, tad īsteno sākotnējos plānus. Likums nav pārkāpts un kāds saņēmis to ko gribējis”, savu nostāju pauž J.M. Zandbergs.

RD Vienotība deputātu Zandbergu aizdomīgu dara arī tas, ka 2011. gada jūnijā izsniegtajai būvatļaujai jau pēc 3 mēnešiem Būvvalde saskaņojusi projekta izmaiņas, kas paredz ēku nojaukt un būvēt no jauna nevis rekonstruēt.

Būvvaldes inspektors 21.06.2012. konstatējis, ka darbi objektā nesaskan ar atļautajiem plāniem, bet nepilnības novērstas dažu dienu laikā un samaksāts simbolisks sods, 750 lati. Bet pēc mēneša jau uzsākta jauna objekta būvniecība.

„Nenoliedzami, šis gadījums izskatās aizdomīgi un iespējams, kādam tas bijis labs darījums, tādēļ lūgsim attiecīgās iestādes izvērtēt situāciju. Šis nav labas, saimnieciskas prakses piemērs un noteikti neizslēdz korupcijas risku”, situāciju komentē frakcijas vadītājs Olafs Pulks.

Š.g. 1.augustā deputāts Sergejs Zaļetajevs (SC) ierosināja nākamajā Pilsētas attīstības komitejas sēdē skatīt jautājumu par būvniecību Audēju ielā 13, tomēr tas nenotika.

Tikai pēc RD Vienotība deputāta Olafa Pulka, vairākkārtējiem atgādinājumiem Komitejas vadītājam, jautājums par būvniecību Audēju ielā 13 tika iekļauts darba kārtībā.

Kategorija: Politika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply