Rīgas ostā piestās viens no lielākajiem buriniekiem pasaulē „Mir”

Svētdien, 30.septembrī Rīgas ostā piestās viens no lielākajiem buriniekiem pasaulē – Sanktpēterburgas Jūras akadēmijas burukuģis “Mir”. Tas ir vēstnieks starptautiskajai burukuģu un jahtu regatei “The Tall Ships Races 2013”, kas nākamgad no 25.-28.jūlijam norisināsies Rīgā.

Pirmdien, 1.oktobrī pl.12.00, lai sveiktu kuģa kapteini un apkalpi ar ierašanos Rīgā, burinieku apmeklēs arī Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks, Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks. Pēc tam uz burinieka notiks preses konference, kurā informēs par nākamā gada regati “The Tall Ships 2013” un iespēju Latvijas jauniešiem piedalīties kadetu programmā. Tajā piedalīsies Rīgas brīvostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs, Latvijas burāšanas asociācijas vadītājs Uģis Kalmanis, starptautiskās burinieku un jahtu regates “The Tall Ships Races 2013” Rīgas posma direktore Sarmīte Pīka un burinieka “Mir” kapteiņi Andrejs Orlovs un Viktors Antonovs. Medijiem preses konferences laikā būs iespēja filmēt un fotografēt uz burinieka.

Trīsmastu burinieks “Mir” ir Admirāļa Makarova vārdā nosauktās Sanktpēterburgas Jūras akadēmijas mācību kuģis. Tas ir uzbūvēts 1987.gadā Gdaņskas kuģu būvētavā. Pateicoties nedaudz izmainītajam buru dizainam, “Mir” tiek uzskatīts par ātrāko mācību burinieku pasaulē. Tā garums ir 110 metri, maksimālā iegrime – 6,5 metri. Kopš 1998.gada burinieks “Mir” ir Sanktpēterburgas oficiālais vēstnesis ārvalstīs. Tas ir ilggadīgs “The Tall Ship Races” dalībnieks un vairākkārtējs uzvarētājs.

“The Tall Ship Races” ir lielākā kopīgā burinieku un jahtu regate pasaulē, kurā ik gadu piedalās ap 80-100 burinieku un jahtu no visas pasaules. Tās maršruts 2013.gadā būs: Orhusa (Dānija) – Helsinki (Somija) – Rīga – Ščecina (Polija). Ņemot vērā arvien pieaugošo regates popularitāti, sagaidāms, ka 2013.gadā Rīgas ostā varētu ienākt ap 100 burinieku un jahtu, kopā apmēram 5000 pieredzējušu jūrnieku un jauno burātāju.

Iepriekš Rīga uzņēma regates floti pirms 10 gadiem, 2003.gada 10.-13.augustā. Šajās dienās 80 buriniekus un jahtas no 18 valstīm apskatīja vairāk nekā pusmiljons rīdzinieku un pilsētas viesu. Regates organizatori atzina Rīgu par 2003.gada regates labāko ostu, pasniedzot tai speciālu ceļojošo balvu.

Regate notiek kopš 1956.gada un to organizē Starptautiskā burāšanas mācību organizācija “Sail Training International” (STI). 56 gadu laikā regates flote ir bijusi apmēram 100 pilsētās Eiropā, ASV, Kanādā, Bermudās, Japānā un Honkongā. Līdz 2003.gadam regate notika ar nosaukumu “Cutty Sark Tall Ship’s Races”.

Burinieks „Mir” būs pieejams arī rīdzinieku un pilsētas viesu apskatei – 30.septembrī no plkst. 12.00 līdz 19.00, un 1. un 2. oktobrī no plkst. 10.00 – 19.00. Kuģi varēs apmeklēt bez maksas.

Kategorija: Tūrisms
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply