Akcijas „Šķiro pa tīro Mārupē” laikā trīskāršo pārstrādei nodotā materiāla apjomu

28.septembrī, plkst.14 Mārupē, Konrāda ielā 7 notiks akcijas „Šķiro pa tīro Mārupē!” pirmā izloze. Tajā noskaidros desmit veicināšanas balvu saņēmējus, kuri akcijas noslēdzošajā izlozē decembra sākumā pretendēs uz 200 latu vērtu dāvanu karti.

Šķirojot dzeltenajos konteineros un atkritumu somās, pirmā akcijas mēneša laikā mārupieši pārstrādei nodevuši 5,5 tonnas PET pudeļu, makulatūras, plastmasas maisiņu un plēves. Tas ir daudzums, kas divreiz pārsniedz augustā un trīsreiz – jūlijā sašķirotā materiāla apjomu. Savukārt zaļajos stikla šķirošanai paredzētajos konteineros un atkritumu somās septembrī nonākušas deviņas tonnas stikla, kas ir apmēram tikpat, cik iepriekšējos divos mēnešos kopā ņemot.

Lai piedalītos akcijā „Šķiro pa tīro Mārupē!”, dzeltenajos šķirošanas konteineros vai privātmāju iedzīvotājiem pieejamajās šķirošanas somās jāievieto saplacināta PET pudele ar kontaktinformāciju. Akcija ilgst no septembra līdz novembrim, un nākamās izlozes notiks 29.oktobrī un 29.novembrī, bet noslēdzošā izloze – 2.decembrī. Ik mēnesi izlozēs desmit veicināšanas balvas – „Dienas Žurnāli” izdevuma pusgada abonementus, bet noslēdzošajā izlozē no 30 veicināšanas balvu saņēmējiem izlozēs galvenās balvas – tirdzniecības centra „Spice” 200 latu vērtās dāvanu kartes saņēmēju.

Akcijas patrons Nacionālā teātra pagājušās sezonas labākais aktieris Gundars Grasbergs: „Tāpat kā mēs automātiski izslēdzam aiz sevis elektrību, lai to taupītu, tā arī, lai saudzētu vidi, šķirošanai jākļūst par mūsu dzīves neatņemamu sastāvdaļu. Redzams, akcija videi draudzīgam dzīvesveidam piesaista gan bērnus, gan pieaugušos. Ceru, ka akcija Mārupes novadā veicinās atkritumu šķirošanu ilgtermiņā.”

Latvijas Zaļā punkta direktors Kaspars Zakulis: „Akcijas „Šķiro pa tīro Mārupē!” pirmā mēneša rezultāti liecina, ka mārupiešiem nav vienaldzīgi vides jautājumi un viņi ir novērtējuši ērtās šķirošanas iespējas. Esam gandarīti, ka Mārupes iedzīvotāji ar atbildību izturas pret savas mājsaimniecības atkritumiem un to nodošanu otrreizējai pārstrādei.”

Mārupes novada atkritumu apsaimniekotāja SIA „Eko Rīga” direktors Kaspars Patašs: „Mārupes iedzīvotāju sašķiroto atkritumu daudzums ik mēnesi pieaug. Vēlos uzteikt mārupiešus par aktīvu iesaistīšanos šķirošanā, kā arī atzīmēt, ka Mārupē savāktais materiāls ir gandrīz tīrs no neatbilstošu materiālu piejaukuma, kas pēc atkritumu pārstrādes nodrošina augstas kvalitātes izstrādājumu ražošanu.”

Mārupes domes priekšsēdētājs Mārtiņš Bojārs: „Pašlaik, redzot pozitīvos šķirošanas rezultātus, ir sajūta, ka pašvaldības solis, izvēlēties pilnīgi jaunu atkritumu apsaimniekošanas modeli, sevi attaisno. Tāpat ir pārliecība, ka centieni atkritumu šķirošanu padarīt pēc iespējas ērtāku, vainagosies ar to, ka Mārupes iedzīvotājiem atkritumu šķirošana drīzumā kļūs par pilnīgi pašsaprotamu lietu.”

Latvijas Zaļais punkts atgādina, ka nedz šķirošanas konteineros, nedz šķirošanas somās nav metami jogurta, krējuma trauciņi, vienreiz lietojamie trauki, čipsu pakas un plastmasas olu bretes. Šiem materiāliem pagaidām nav pārstrādes iespēju nedz Latvijā, nedz kaimiņvalstīs, tāpēc tie metami sadzīves atkritumos.

Vairāk par šķirošanas iespējām Mārupē, kā arī citur Latvijā Latvijas Zaļā punkta mājas lapā www.zalais.lv.

Kategorija: Sabiedrība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply