Atklāta žurnāla «National Geographic» krāšņā foto izstāde

Sakarā ar žurnāla „National Geographic” pirmā latviskā izdevuma iznākšanu, no 26. septembra līdz pat 13. oktobrim Latvijas Universitātes galvenās ēkas (Raiņa bulvāris 19, Rīga) vestibilā bez maksas apskatāma žurnāla „National Geographic” krāšņāko fotogrāfiju izstāde „NG ICONS”.

„National Geographic Latvija” galvenais redaktors Rimants Ziedonis teic: ”Es ceru, ka „National Geographic” pasaules mēroga fotogrāfiju izstādes ekspozīciju izdosies apmeklēt ikvienam interesentam, katru dienu jau tādas izstādes nav skatāmas. Latvijā foto māksla, foto kultūra ir augstā līmenī, tāpēc ceru, ka varbūt jau tuvāko gadu laikā Latvijā būs iespēja organizēt atkal jaunu „National Geographic” izstādi, tikai šoreiz jau iekļaujot arī mūsu fotogrāfu darbus.”

Latvijas Universitātes rektors prof. Mārcis Auziņš sveic žurnālu „National Geographic” Latvijā ar vārdiem: „Zināšanām un jaunākajiem zinātnes atklājumiem ir jābūt pieejamiem visai cilvēcei, tāpēc žurnāla „National Geographic” iznākšana Latvijā ir ilgi gaidīts notikums ģeogrāfijas mīļotāju, bet jo īpaši akadēmiskajās aprindās. Šis unikālais izdevums Latvijas lasītājiem pavērs durvis jaunām zināšanām, bet Latvijas zinātniekiem būs iespēja pastāstīt par saviem jaunākajiem pētījumiem un sasniegumiem.”

Sadarbībā ar Latvijas Universitātes Bibliotēku papildus fotoizstādei tiks izvietoti unikāli „National Geographic” žurnāla eksemplāri no 1915. gada. Interesentiem Latvijas Universitātes Bibliotēkā pieejami žurnāla „National Geographic Magazine” numuri no 1915. gada līdz 1960. gadam, kā arī žurnāla turpinājums līdz mūsdienām, kas no 1960. gada sāk iznākt ar jaunu nosaukumu „National Geographic”. Šie izdevumi ir īpaši ar tā laika ceļojumu aprakstiem un melnbaltajām fotogrāfijām, kā arī krāsainiem zīmējumiem. Žurnāla numuri sniedz lielisku atskatu uz 20. gadsimta sākuma pasaules aktuālajiem tematiem, tai skaitā rakstus par zinātniskajiem atklājumiem, dažādu tautu kultūrām, cilvēces sasniegumiem. Pavisam bibliotēkas lietotāju rīcībā ir vairāk nekā 700 žurnāla numuru. Krājumā esošos senākos žurnāla numurus no 1915. gada līdz 1928. gadam Latvijas Universitātes Bibliotēka saņēma 2012. gada vasarā kā Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas dāvinājumu.

Kategorija: Atpūta
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply