Grāmatas „Mans mīļais zooloģiskais dārzs” atvēršanas svētki

100 gadi – daudz vai maz? Cilvēka mūžam daudz, bet zooloģiskā dārza pieredzei – cienījami.

Simts gadu laikā ir mainījušās varas, ir pārveidojusies zoodārza ainava, te mituši dažādi dzīvnieki. Tomēr visa pamatā ir cilvēki – viņu nesavtīgais darbs. Tā rezultātā Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs ir sasniedzis cienījumu vecumu, uzkrājis milzu pieredzi un joprojām mūžam mainīgs. Nu dārza pirmo 50 gadu vēstures līkloči tagad apkopoti grāmatā.

Tātad, piektdien, 28. septembrī plkst. 12.00 Zoodārza Abinieku mājā (kādreizējā restorāna zālē) notiks grāmatas „Mans mīļais zooloģiskais dārzs” atvēršanas svētki. Grāmata būs iegādājama pasākuma laikā norises vietā, kā arī vēlāk Rīgas Zoodārza kasēs.

Pasākumā piedalīsies grāmatas veidotāji – zoodārza vēstures pētnieces Elvīra Hrščenoviča un Daiga Leimane un publicists Dainis Īvāns. Paši autori par grāmatu saka šādi: „Stāsts ir par to kā pārvarot grūtības radās un attīstījās Rīgas Zooloģiskais dārzs – apbrīnojamā dzīvās dabas saliņa pilsētā. Tas veltīts dārza darbiniekiem, draugiem un apmeklētājiem. Diezin vai atradīsies daudz rīdzinieku, kuri kaut bērnībā un kaut reizi nebūs apmeklējuši pārsteidzoši jauko vietu valdzinošā priežu silā pie Ķīšezera.”

Profesors Jānis Stradiņš, kurš darba gaitā autoriem palīdzējis ar padomu un uzmundrinājis, pēcvārdā raksta: „Necerēju, ka par Zoodārzu izdosies sameklēt tik daudz kultūrvēsturisku liecību … no visdažādākajiem laikiem, pat no tālajiem pirmsākumiem. Rakts ir dziļi, pētīts, analizēts, kārtots rūpīgi, bet pati grāmata uzrakstīta dzīvi, gandrīz rotaļīgi, ar humoru un kiča elementiem. Tās stiprā puse ir tēlojums ar epizodēm, spilgtiem cilvēku un dzīvnieku personāžiem, laikmetu grimasēm. Runāts itin kā par sīkumiem, kurus „lielā vēsture” parasti atstāj fonā, aiz kulisēm, bet cik tie ir daiļrunīgi, cik daudz stāsta par 20. gadsimtu Rīgas, Latvijas vēsturi.”

„Šī grāmata ir par patiesām vērtībām un būs skaista dāvana visiem, kam Zooloģiskais dārzs nav tikai pāris stundu pastaiga Mežaparka priežu paēnā. Šī grāmata ir par sapņiem, kas piepildījās un cilvēkiem, kuri nebaidījās savus sapņus īstenot,” ceļa vārdus devis Rīgas Zooloģiskā dārza valdes priekšsēdētājs Rolands Greiziņš.

Kategorija: Atpūta
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply