Arvien biežāk cilvēki izvēlas pusdienot ārpus darbavietas

Attīstoties ekonomikai un uzlabojoties dzīves līmenim, šobrīd vērojama arī strauja iedzīvotāju uzvedības maiņa. Kā atzīst restorāna „Olīve” īpašnieks Ingars Kalnieks, pēdējā pusgada laikā pieaug to cilvēku skaits, kas izvēlas pusdienot ārpus darbavietas.

„Pusdienlaiks mums katram ir īpašs brīdis, kad iziet ārpus savas darba vietas, lai kaut uz īsu brīdi izvēdinātu galvu, dotos pusdienās vai satiktu paziņas, draugus un ģimeni. Šobrīd ir acīmredzamas pārmaiņas, jo ir vērojams liels cilvēku pieplūdums tieši pusdienu laikā, turklāt pie mums trīs ēdieni pieejami par ļoti labām cenām, ko atzīst arī apmeklētāji” stāsta Ingars Kalnieks.

Kā novērojis restorāna vadītājs, biroja darbinieki ļoti reti ņem pusdienas līdzi no mājām, tomēr visbiežāk tās ārpus darba ietur vīriešu kārtas pārstāvji, kas dod priekšroku sātīgām un bagātīgām pusdienām, apvienojot tās ar biznesa sarunām vai draugu satikšanu.

„Restorānā „Olīve” pusdienoju vairākas reizes nedēļā – iemesls ir elementārs – pusdienot vajag, turklāt pagaidām neesmu atradis izdevīgāku piedāvājumu ar trīs ēdieniem. Šo pusdienu mirkli parasti izbaudu vienatnē, jo tas ir vienīgais brīdis, kad varu mierīgi sakopot domas un pēc pusdienām doties iekšā darbos ar lielu spēku un jaunām idejām,” atzīst restorāna regulārais apmeklētājs Aigars.

Restorānā „Olīve” pusdienu piedāvājums ir ļoti mainīgs, katru dienu piedāvājot izbaudīt arvien jaunus ēdienus. Piedāvājumā ietilpst gan zupa, gan otrais, gan saldais, turklāt izmaksu ziņā šis restorāns ir konkurētspējīgs.

Kategorija: Pārtika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply