SEB līzings: Baltijā palielinās videi draudzīgu automobiļu popularitāte

Palielinoties degvielas cenām, daudzas ģimenes izvēlējās iegādāties videi draudzīgākus automobiļus. Gada laikā SEB klienti Baltijas valstīs ir iegādājušies vairāk nekā 300 jaunu automobiļu, kuru CO2 izmeši ir mazāki par 130 g/km. Vispopulārākie „zaļo” automobiļu zīmoli Baltijas valstīs ir Volkswagen, Fiat, Kia, Škoda un Hyundai.

SEB līzings valdes priekšsēdētāja Nellija Kočanova: „Ir ierasts domāt, ka tikai nelieli automobiļi ir videi draudzīgi un ka nav videi nekaitīga ģimenes automobiļa, kurā pietiktu vietas diviem vai trim bērniem, velosipēdiem, bērnu ratiņiem un dažādām lietām. Taču patiesībā tā dēvēto „zaļo” automobiļu piedāvājums ir pārsteidzoši plašs: šobrīd automobiļu dīleri piedāvā vairāk nekā 60 modeļu, kuru oglekļa dioksīda emisija ir mazāka nekā 130 g/km”.

Kopš 2011. gada oktobra SEB Baltijas valstīs piedāvā īpašu EKO līzinga finansējumu, kas paredz, ka visām mašīnām, kuru CO2 izmešu apjoms nepārsniedz 130 g/km, ir nodrošināta 1 procentpunkta atlaide no aprēķinātās klienta līzinga likmes. SEB līzinga datu analīze liecina, ka gada laikā Baltijā, izmantojot SEB līzingu kompāniju finansējumu, tika iegādātas vairāk nekā 300 jaunu un videi draudzīgo auto. Latvijā vidējā finansēšanas summa ekoloģiskam un ekonomiskam vieglajam automobilim šajā periodā veidoja 9,2 tūkstošus eiro. Latvijas iedzīvotāju vidū populārākie „zaļo” automobiļu modeļi ir Hyundai I30, KIA RIO un Škoda Fabia.

Saskaņā ar SEB bankas veikto analīzi, izvēloties videi draudzīgāku automobili, no vienas puses, tiek saudzēta daba, no otras puses, ir iespēja būtiski ietaupīt, jo īpaši, ņemot vērā degvielas cenu palielinājumu. Saskaņā ar SEB aprēķiniem, iegādājoties videi draudzīgāku automobili – salīdzinājumā ar tradicionālo mašīnu var ietaupīt aptuveni 1000 eiro gadā – par degvielu, kā arī apdrošināšanas un līzinga maksājumiem.

Kategorija: Transports
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply