Kāpējpeļuks viesojas Radioteātrī

No 24. septembra līdz 7. oktobrim katru vakaru plkst. 20:45 Latvijas Radio 1 piedāvā jaunu radiolasījumu bērniem „Kāpējpeļuks un citi dzīvnieki Šurumburummežā”. Radioteātra veidotajā iestudējumā būs dzirdamas dziesmas Edgara Lipora izpildījumā no Norvēģijā iestudēta tāda paša nosaukuma mūzikla, bet dziesmu aranžējumus veidojis un skaņu režijā strādājis Ungars Savickis.

Šurumburummežs ir maza, iedomāta pasaule, kas daudzējādā ziņā atgādina mūsu pašu lielo pasauli. Kāpējpeļuks, Mortens, Lāču tēvs, Kūmiņš un visi citi Šurumburummeža iemītnieki nav parasti dzīvnieki – tie ir fantāzijas tēli, kas savas īpašības aizguvuši gan no zvēriem, gan arī no cilvēkiem. Šurumburummežā, tāpat kā lielajā pasaulē, iemītnieki ilgojas pēc miera, drošības un cieņas citam pret citu. Mortens, mazais meža peļuks, saka par to tā: “Mums te mežā būtu labi, ja visi būtu draugi un lielie liktu mierā mazos. Lielie varētu palīdzēt mazajiem un mazie savukārt lielajiem, jo ir tik daudz tāda, ko var mazie, bet nevar lielie.”

Jaunais radiolasījums iestudēts, atzīmējot Norvēģijas dienas Latvijā un norvēģu rakstnieka Turbjērna Ēgnera 100. dzimšanas dienu.

Turbjērns Ēgners (1912–1990) ir norvēģu dramaturgs, komponists un grāmatu ilustrators. Viņš pazīstams ar lugām un mūzikliem bērniem, un ir 18 grāmatu un 6 mūzikas albumu autors, kā arī piedalījies animācijas filmu veidošanā. 1972. gadā Ēgners saņēmis Norvēģijas Karalistes Svētā Olava ordeni, ko piešķir par izciliem nopelniem, bet 1979. gadā – literāru balvu „The Cappelen Prize”.

Norvēģijā grāmata „Kāpējpeļuks un citi dzīvnieki Šurumburummežā” pirmo reizi izdota 1953. gadā, bet latviešu valodā grāmatu ar visu dziesmu notīm izdevusi izdevniecība JUMAVA.

Latvijas Radioteātris saka paldies Norvēģijas Karalistes vēstniecībai Latvijā par atbalstu iestudējuma tapšanā!

Kategorija: Atpūta
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply