Sestdien norisināsies akcija „Diena bez auto”

Noslēdzoties Eiropas Mobilitātes nedēļai, 22.septembrī Rīgas domes Satiksmes departaments rīko akciju “Diena bez auto”. Iedzīvotāji sestdien aicināti atstāt savus transportlīdzekļus mājās un dienas gaitās doties ar sabiedrisko transportu, velosipēdu, alternatīvajiem transportlīdzekļiem vai kājām.

Lai aicinātu rīdziniekus Eiropas Mobilitātes nedēļas akcijā „Diena bez auto”, pilsētā pārvietoties izmantojot alternatīvus pārvietošanās līdzekļus, SIA „Rīgas satiksme” transportlīdzekļu vadītājiem, uzrādot transportlīdzekļa tehnisko pasi, „Diena bez auto” laikā piedāvā sabiedrisko transportu izmantot bez maksas.

„Diena bez auto” Miera ielā
„Diena bez auto” ietvaros, laikā no plkst. 11:00 līdz 17:00 tiks slēgta bezsliežu transportlīdzekļu satiksme Miera ielā posmā no Brīvības ielas līdz Palīdzības ielai. Slēgtajā Miera ielas posmā, Satiksmes departaments sadarbībā ar Miera ielas republiku rīko vairākus pasākumus.

Miera ielas 15. namā sestdien tiek rīkots EKO VELO tirdziņš – Tev un Tavam vello. Sanākušajiem būs iespēja iegādāties Tour de Rain lietusapģērbus velosipēdistiem, Ella Pella atstarojošās brošas, Yuta rītasvārkus un Retrospectro saulesbrilles saulainai atvasarai, Otrā elpa piedāvājumu, nacunsac.lv zaļos darbus, kā arī Gandrs aprīkojumu un daudz ķirbju un ābolu sulas, sierus, lauku maizi, svaigus eko dārzeņus un garšaugus, smilšērkšķu marmelādes un ievārījumus.
Ceļu satiksmes drošības direkcijas Eiropas Mobilitātes nedēļas ietvaros Miera ielas 23. nama pagalmā rīko „Drošo pagalmu” aicinot reģistrēt velosipēdus, pārbaudīt to tehnisko stāvokli un aprīkojumu.

Tāpat visā slēgtajā Miera ielas posmā būs iespējams aplūkot garāko skeita dēļu paraugdemonstrējumus, piedalīties veloskaistināšanas akcijā, meklēt sērfošanas iespējas pilsētas centrā, kā arī ar pilsētnieki tiks aicināti izteikt savu viedokli par nepieciešamajiem infrastruktūras uzlabojumiem pilsētā. Savukārt veikals „Gandrs” Miera ielā ikvienu klātesošo, kas ieradīsies ar velosipēdu, aicinās risināt velo mīklu! Velo mīklas dalībnieku mērķis būs iepazīt Miera ielu un tai piegulošās, vēl neatklātās teritorijas ar velosipēdu.

„Diena bez auto” Mežaparkā
„Diena bez auto” ietvaros, laikā no plkst. 11:00 līdz 16:00 transportlīdzekļu satiksmei tiks slēgta Stokholmas iela posmā no Kokneses prospekta līdz Stendera ielai. Mežaparka ielu svētkos pilsētnieki tiks aicināti izbaudīt Mežaparka šarmu bez auto, kad ielas ir pilnībā pieejamas gājējiem.

Mežaparka ielu svētku laikā ikvienam interesentam būs iespēja piedalīties veloparādē, kurā tiks vērtēti interesantākie braucamrīki, ekstravagantākais braucējs un košākā komanda. Tāpat notiks velosipēdu ātrbraukšanas un lēnbraukšanas mači, florbola un strītbola spēles, kā arī orientēšanās pasākums Mežaparkā un ielu slēpošanas sacensības. Tāpat ikviens interesents varēs baudīt koncertu uz brīvās skatuves un mākslu uz Stokholmas ielas.

„Diena bez auto” pie Brīvības pieminekļa
„Diena bez auto” ietvaros, laikā no plkst. 11:00 līdz 16:00 ikvienam interesentam pie Brīvības pieminekļa būs iespēja pārbaudīt veloprasmes trijās velo šķēršļu joslās – pilsēta ikdienas apstākļos, pilsēta intensīvas satiksmes apstākļos un veloizbrauciens ārpus pilsētas. Speciālisti no „Droša braukšanas skola” stāstīs par drošu pārvietošanas ar velosipēdu pilsētā. Piedalīties aicināts ikviens – gan ar, gan bez personīgā velosipēda, jo velosipēdi būs pieejami pie šķēršļu joslas.

Kategorija: Sabiedrība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply