VID liedz nelegāli ievest valstī vairāk nekā 56 tūkstošus cigarešu

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) muitas amatpersonas, veicot kontroles pasākumus uz austrumu robežas, nedēļas nogalē novērsa vairākus mēģinājumus nelegāli ievest Latvijā kopumā 56 620 dažādu marku cigaretes ar Baltkrievijas, Krievijas, Uzbekistānas un Kazahstānas akcīzes nodokļa markām. Pārkāpēji cigaretes bija centušies slēpt automašīnu konstrukcijās un zem virsdrēbēm.

Sestdien, 2012.gada 15.septembrī, Silenes muitas kontroles punktā, veicot muitas kontroli reisa autobusā Braslava-Daugavpils, VID muitas amatpersonām radās aizdomas, ka kādam 58 gadus vecam autobusa pasažierim zem virsdrēbēm atrodas nedeklarēta prece. Piedāvājot personai labprātīgi uzrādīt zem apģērba slēptās preces, VID muitas amatpersonas konstatēja 700 cigarešu „Minsk” ar Baltkrievijas akcīzes markām. Līdzīgi arī kāds 20 gadus vecs automašīnas Audi vadītājs zem virsdrēbēm bija paslēpis 540 „Premjer”, „Monte Carlo”, „Winston” un „NZ” marku cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Savukārt kravas automašīnas Volvo, ko vadīja 26 gadus vecs Baltkrievijas pilsonis, pārbaudes gaitā VID muitas amatpersonas konstatēja, ka automašīnas kabīnē zem vadītāja guļamvietas noslēptas 3000 „Minsk” markas cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Piektdien, 2012.gada 14. septembrī, Grebņevas muitas kontroles punktā, veicot divu kravas automašīnu Mercedes padziļināto kontroli, VID muitas amatpersonas atklāja, ka automašīnas kabīnes salonā aiz un zem apšuvuma, kontroles panelī, durvīs, instrumentu nodalījumos noslēptas cigaretes. Kontroles rezultātā izņemtas nedeklarētas 52 380 „Winston”, „LD”, „Marlboro” un „Parliament” cigaretes ar Baltkrievijas, Krievijas, Uzbekistānas un Kazahstānas akcīzes markām. Automašīnas vadīja 26 un 34 gadus veci Bulgārijas pilsoņi.

Par konstatētajiem pārkāpumiem sastādīti administratīvo pārkāpumu protokoli saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201.12 pantu par muitošanai pakļauto preču ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā, noslēpjot šīs preces no kontroles, vai tās nedeklarējot.
Izņemtās cigaretes novietotas muitas kontroles punktu aizturēto preču noliktavās, bet automašīnas – aizturēto automašīnu stāvlaukumā līdz lietas izskatīšanai.

Kategorija: Kriminālziņas
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply