Visapjomīgāk darbavietas pieaug apstrādes rūpniecībā

Ekonomisko aktivitāšu pieaugums ir atstājis labvēlīgu ietekmi uz darba tirgus pieprasījumu 2012. gada pirmajā pusē.

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes sniegto informāciju par aizņemtajām un brīvajām darbavietām, kopējais darbavietu skaits 2012. gada 2.ceturksnī, salīdzinot ar 2011. gada attiecīgo periodu, ir palielinājies par 18,6 tūkst. jeb 2,3 %. Ņemot vērā salīdzinoši augsto bezdarbu, lielākā daļa no jaunām darbavietām (18,5 tūkst.) ir veiksmīgi aizpildītas un vakanču skaits atbilstošajā laika posmā ir palielinājies tikai par 100 vakancēm.

Jauno darbavietu pieaugumu 2.ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu, galvenokārt ir noteicis darbaspēka pieprasījuma palielināšanās privātajā sektorā, kur jaunradīto darbavietu skaits bija attiecīgi 20,2 tūkst. Vienlaikus pieprasījums ir samazinājies sabiedriskajā sektorā – par 1,6 tūkst., kas skaidrojams ar sabiedriskā sektora efektivizācijas pasākumu turpināšanos un pastāvošiem ierobežojumiem atalgojuma fondos.

Tautsaimniecības nozaru griezumā būtiskākais pienesums jaunu darba vietu radīšanā ir bijis apstrādes rūpniecībai (3,8 tūkst darbavietu), zinātnisko un tehnisko pakalpojumu nozarei (3,5 tūkst darbavietu), transporta un uzglabāšanas pakalpojumu nozarei (2,5 tūkst. darbavietu), tirdzniecības nozarei (2,3 tūkst. darbavietu) un būvniecības nozarei (2,1 tūkst darbavietu).

Sagaidāms, ka darbavietu skaits turpinās palielināties arī gada otrajā pusē, tomēr pieauguma tempi visdrīzāk kļūs mērenāki, ko varētu noteikt ekonomikas izaugsmes palēnināšanās.

Kategorija: Ekonomika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply