AS „SPODRĪBA” atklāj Baltijā pirmo ekoloģisku produktu līniju

Šodien Latvijas ražotājs AS „SPODRĪBA” pulcēja savus darbiniekus un viesus, klātesot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Edmundam Sprūdžam, ECO SEAL FOR NATURE produktu līnijas atklāšanas svinīgajā pasākumā, kļūstot par pirmo ekoloģisko mazgāšanas un tīrīšanas produktu ražotāju Baltijā.

AS „SPODRĪBA” jaunā produktu līnija ECO SEAL FOR NATURE ietver 9 ekoloģiskus mazgāšanas un tīrīšanas līdzekļus: ECO veļai universāls, ECO veļai krāsainai, ECO veļai melnai, ECO balzams traukiem, ECO universāls, ECO vannas istabai, ECO grīdai, ECO WC un ECO krēmziepes.

Savā uzrunā uzņēmuma direktore Baiba Megre-Ansviesule atzīmēja, ka lēmums par ECO produktu līnijas ražošanas nepieciešamību nebija nejaušība, bet gan likumsakarība. Jau 2000.gadā AS „SPODRĪBA” savu produktu ražošanā un jaunu formulu izstrādē sāka izvēlēties videi draudzīgas izejvielas un apzināties sevi kā dabai un cilvēkiem draudzīgu uzņēmumu. Lai paustu savu pārliecību un akcentētu izvirzīto prioritāti – videi draudzīgs uzņēmums, šogad tika nomainīts arī uzņēmuma nosaukumu no AS „Ķīmiskā rūpnīca „ Spodrība”” uz AS „SPODRĪBA”.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs pauž, ka AS„SPODRĪBA” zīmīgā laikā atklāj jauno ECO produktu līniju – laikā, kad tiek apspriests Nacionālais attīstības plāns par Latviju kā zaļāko valsti. AS „SPODRĪBA” ir pierādījums tam, ka Latvijā ir zaļās ekonomikas potenciāls. Ministrs uzsver, ka mēs paši veidojam savu zaļo Latviju.

Nonākot dabā, visi ECO SEAL FOR NATURE produkti bioloģiski sadalās, turklāt tie nesatur fosfātus u.c. videi nelabvēlīgas vielas. Pasaules Dabas Fonda direktors Jānis Rozītis uzsvēra, ka kosmētikas un sadzīves līdzekļiem ir liela ietekme uz ekosistēmu un pauda gandarījumu par uzņēmuma zaļo domāšanu un ECO produktu ražošanas uzsākšanu.

Attīstot zaļo domāšanu uzņēmuma iekšienē, AS „SPODRĪBA” radās arvien lielāka pārliecība, ka jāsper pirmais solis un pirmajiem Baltijā jārod iespēja pircējiem piedāvāt ekoloģiskus mazgāšanas un tīrīšanas produktus. Lai produkti būtu atpazīstami visā Eiropas Savienībā (ES), tika pieņemts lēmums to izstrādē vadīties pēc ES oficiālā ekomarķējuma „Ecoflower” izvirzītajiem ekoloģiskajiem kritērijiem. Tie apliecina preču atbilstību augstākajiem vides standartiem. Produkti ir videi draudzīgi visā to dzīves cikla laikā – no ražošanas līdz nonākšanai atkritumos.

Uzņēmuma direktore Baiba Megre-Ansviesule: „Oficiālā ECO marķējuma iegūšana ir dārgs un laikietilpīgs process, kuru šobrīd realizējam kopā ar Vides Pārraudzības Valts Biroju. Tā kā produkts jau tagad atbilst visiem ECO produkta kritērijiem, esam apņēmušies jau tuvākajā laikā iegūt tiesības lietot “Ecoflower” marķējumu.”

ECO SEAL FOR NATURE ražošana aptver atbildīgu izejvielu izvēli, produktu ietekmes uz vidi izvērtēšanu un to darbības testēšanu. Jaunie produkti nesatur fosfātus, krāsvielas, alergēnus un citas kaitīgas piedevas, to mazgājošās vielas bioloģiski sadalās. Jaunie mazgāšanas un tīrīšanas līdzekļi ir koncentrēti un augsti efektīvi, kas samazina to lietošanas izmaksas un ietekmi uz vidi. Produktu formulas ir izveidotas, lai praktiski izslēgtu iespējamo alerģiju risku; to atzinīgi novērtējusi Latvijas Astmas un alerģijas biedrība.

Noslēgumā Baiba Megre-Ansviesule pauda: „Mēs ceram un ticam, ka cilvēkiem ir svarīga vide, kurā mēs dzīvojam un kurā piedzimst un izaug mūsu bērni, tāpēc jaunos produktus esam radījuši, lai saudzētu.. lai saudzētu sevi un savu ģimeni, māju un apkārtējo dabu. Projekta gaitā raidās ideja, kas pārauga pārliecībā – esam par tīru Baltijas jūru! Sadarbībā ar Pasaules Dabas Fondu no katra nopirktā SEAL ECO FOR NATURE produkta viens santīms tiks ziedots projektam – tīrākai Baltijas jūrai. Sadarbojoties ar Pasaules Dabas Fondu mēs gribam pievērst sabiedrības uzmanību zilaļģu problēmai Baltijas jūrā un fosfātu milzīgajam kaitējumam. Mēs aicinām cilvēkus mājas uzkopšanas un tīrīšanas produktus izvēlēties atbildīgi un tālredzīgi, domājot par mantojumu, ko atstāsim nākamajām paaudzēm – mūsu bērniem un bērnu bērniem.”

Pasākumā piedalījās un uzņēmumu sveica Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs, Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns, Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Vilnis Ķirsis, Vides pārraudzības valsts biroja sākotnējā izvērtējuma daļas vadītāja Iveta Jēgere, Pasaules Dabas Fonda direktors Jānis Rozītis, Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācijas izpilddirektore Raina Dūrējā, klienti un sadarbības partneri. Apsveikumu sakarā ar jaunās ECO SEAL FOR NATURE produktu līnijas ražošanas uzsākšanu bija atsūtījusi arī Veselības ministre Ingrīda Circene.

Kategorija: Tirdzniecība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply