RD „Vienotība” uzskata, ka rīdziniekiem jāzina, kā strādā viņiem piederošie uzņēmumi

RD Vienotība deputāti aicina noņemt „slepenības plīvuru” un informēt rīdziniekus par Rīgas pašvaldībai piederošo kapitālsabiedrību gada pārskatiem un aktuālajiem finanšu rādītājiem.

Rīgas domes komitejas sēdes ir atklātas, tādēļ deputāti nosūtījuši pieprasījumu izskatīt kapitālsabiedrību 2011. gada pārskatus komitejās un pieaicināt attiecīgo uzņēmumu vadītājus sniegt atbildes uz deputātu un rīdzinieku jautājumiem.

„Publisko pārskatu izskatīšana domē varētu būt laba tradīcija, kas veicinātu atklātību un būtu labas pārvaldības prakse. RD kapitālsabiedrības pieder visiem rīdziniekiem nevis vienam cilvēkam”, skaidro deputāts Olafs Pulks.

Vienlaikus, RD vienotība deputātiem ir zināms, ka vairākas Rīgas pilsētas pašvaldībai piederošās kapitālsabiedrības slēdz līgumus, kas nav rīdzinieku interesēs un sadārdzina pašvaldības sniegto pakalpojumu izmaksas.

Rīgas pilsētai pilnībā vai daļēji pieder kapitāla daļas 30 kapitālsabiedrībās, tomēr pilsētai nav izstrādāta nākotnes vīzija par turpmākās attīstības koncepciju un ilgtermiņa plāniem.

Kategorija: Politika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply