RD „Vienotība”: Ušakovam kārtējais likumpārkāpums

Jaunā mācību gada sākumā, š. g. 3. septembrī, uzrunājot klātesošos kādas Rīgas skolas audzēkņus, viņu pedagogus un vecākus krievu valodā, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (Saskaņas centrs) pārkāpis Valsts valodas likumu, informē RD „Vienotība” deputāti.

Valsts valodas likuma 11.pants. nosaka, ka Valsts un pašvaldību iestāžu, tiesu un tiesu sistēmai piederīgo iestāžu, valsts un pašvaldību uzņēmumu, kā arī uzņēmējsabiedrību, kurās lielākā kapitāla daļa pieder valstij vai pašvaldībai, rīkotie pasākumi notiek valsts valodā. Ja pasākumā tiek lietota svešvaloda, rīkotājs nodrošina tulkojumu valsts valodā.

RD deputāts Olafs Pulks vērsies Valsts valodas centrā, lai šis gadījums tiktu izvērtēts, tāpat arī informāciju par likuma pārkāpumu deputāts nosūtījis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram (VARAM) Edmundam Sprūdžam (RP).

„Pirmkārt, augsta līmeņa amatpersonai ir jāievēro likums, tas mums visiem ir vienāds, otrkārt, ar šādu rīcību Rīgas domes priekšsēdētājs nav cienīgs būt Latvijas galvaspilsētas vadītājs, jo ir slikts piemērs nākamajai paaudzei”, savu nostāju pauž deputāts Olafs Pulks (V).

Valsts valodas likuma mērķis ir veicināt ātrāku sabiedrības saliedēšanu, mazākumtautību pārstāvju ātrāku iekļaušanos Latvijas sabiedrībā u.c.

Kategorija: Politika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply