Mūsdienu kultūras forumā „Baltā nakts” piedāvās vairāk nekā 60 projektus

Sestdien, no 8. septembra vakara līdz 9. septembra rītam Rīgā risināsies mūsdienu kultūras forums „Baltā nakts”, kas piedāvās apmeklēt, iesaistīties, līdzdarboties vairāk nekā 60 projektos. Tie tiks īstenoti gan pilsētas centrā, gan apkaimēs, un tajos tiks pārstāvētas dažādas mūsdienu mākslas jomas: koncerti, dzejas lasījumi, teātra un dejas performances, kino seansi, kā arī būs apskatāmas instalācijas un daudzi starpnozaru projekti.

Foruma „Baltā nakts” devīze šogad ir „Uz paplātes”. Tas notiks trīs daļās. Pēcpusdienā ikviens, bet jo īpaši jaunieši un ģimenes ar bērniem, tiks aicināti apmeklēt projektus sadaļā „Vakarēšana”. No plkst. 23.00 līdz plkst. 4.00 rītā risināsies „Baltās nakts” pasākumi, ielūdzot rīdziniekus un pilsētas viesus uz „Pusnakts pusdienām”. Savukārt no plkst. 4.00 līdz plkst. 6.00 rītā pirmo reizi Esplanādē plānots īpašs pasākums „Baltās brokastis”, kad vēl nomodā esošie foruma apmeklētāji aicināti tikties īstās brokastīs un apspriest nakts laikā pieredzēto.

Visu nakti Esplanādē uzstāsies pazīstami dzejnieki un jaunās mūzikas grupas, savukārt Vērmanes dārzā varēs skatīties jaunākās latviešu kino filmas, bet Kronvalda parkā pie Kongresu nama varēs aplūkot instalācijas, tostarp „Baltās nakts” viesu – spāņu mākslinieku interaktīvu projektu “Labirints”.

Savukārt Spīķeru kvartālā varēs aplūkot vairākas izstādes un noskatīties kino filmas, teātra un mūzikas priekšnesumus. Pārdaugavā dažādas aktivitātes norisināsies gan Kalnciema ielas kvartālā, gan uz AB dambja, gan Eduarda Smiļģa Teātra muzejā, gan Dienas Ābeļdārzā, gan Torņakalna baznīcā un citviet.

Miera ielas kvartālā apjomīga programma būs aplūkojama Tabakas fabrikā un vairākās kafejnīcās. Dažādas aktivitātes notiks arī Rīgas Centrāltirgū, VEF teritorijā un citviet.

Šogad mūsdienu kultūras forumā „Baltā nakts” piedalās 26 konkursa projekti, kas guvuši pašvaldības līdzfinansējumu, bet pārējie būs iniciatīvas projekti, kurus brīvprātīgi realizē gan individuāli mākslinieki un radošās organizācijas, gan uzņēmumi.

Pērn mūsdienu kultūras forumā „Baltā nakts” tika īstenoti 56 projekti, kurus piedāvāja sabiedriski aktīvi uzņēmumi, galerijas, klubi un kafejnīcas, kultūras centri un nevalstiskās organizācijas. Pasākumus apmeklēja ap 50 000 iedzīvotāju.

Forumu „Baltā nakts” organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar aktīvākajām Latvijas kultūras organizācijām.

Papildinformācija par forumu „Baltā nakts” pieejama interneta vietnē: www.baltanakts.lv . Turklāt būs pieejami arī foruma bukleti, kuros detalizētāk aprakstīti piedāvātie projekti, minētas norises vietas un laiks. Bukletus iedzīvotāji varēs saņemt „Baltās nakts” informācijas centrā, kas atradīsies pie Laimas pulksteņa no 8. septembra plkst. 14.00 līdz 9. septembra plkst. 4.00.

Kategorija: Kultūra
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply