Rīgas Dzemdību namā atklās modernu, mūsdienu prasībām atbilstošu Dzemdību centru

Šā gada 5. septembrī plkst. 10:00 Rīgas Dzemdību nama profesora Melka auditorijā (1. stāvā) notiks jaunizveidotā Dzemdību centra svinīgais atklāšanas pasākums, kurā savu dalību apstiprinājuši: Valsts prezidents Andris Bērziņš, Veselības ministre Ingrīda Circene, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, kā arī daudzi veselības aprūpes jomas vadošie speciālisti.

Rīgas Dzemdību nams ir valstī lielāka dzemdību palīdzības un perinatālas aprūpes iestāde. Rīgas Dzemdību namā ik gadu vidēji tiek pieņemtas 7000 dzemdības, kas ir trešdaļa no visam dzemdībām valstī. Pērn 68% Rīgas Dzemdību namā piedzimušo bija Rīdzinieki. Pieņemto dzemdību skaits Rīgas Dzemdību namā pieaug un salīdzinājumā ar 2012. gada pirmo pusgadu, šogad pieņemtas par 4% vairāk dzemdību kā attiecīgajā periodā pērn.

Dzemdību centra izveides mērķis – nodrošināt katrai dzemdētājai augsti tehnoloģisku privāto telpu dzemdību brīdim, lai dzemdības noritētu drošos apstākļos, izvēlēta tuvinieka klātbūtnē un mājīgā vidē, savukārt, personālam – labi darba apstākļi un iespējas pacientiem sniegt kvalitatīvu un mūsdienīgu dzemdību aprūpi. Dzemdību istabu projektēšanas un izbūves gaitā tika ņemti vērā Rīgas Dzemdību nama pacientu ieteikumi.

Dzemdību centra speciālisti rūpēsies par bērnu piedzimšanu: 12 dzemdību istabās Dzemdību nama 7-stāvu ēkas 7.stāvā, 3 individuālās aprūpes palātās 7-stāvu ēkas 1.stāvā, 3 operāciju zālēs 7-stāvu ēkas 7.stāvā.

12 dzemdību istabas un 3 individuālās aprūpes palātas
Visas dzemdību istabas ir mūsdienīgi tehnoloģiski aprīkotas, tās ir mājīgas un komfortablas. Divas no dzemdību istabām ir aprīkotas ar dzemdību vannām, tajās iespējams dzemdēt ūdenī vai arī relaksēties ūdenī dzemdību procesa laikā. Papildus 12 dzemdību istabām 7-stāvu ēkas 7.stāvā, arī ēkas 1.stāvā ir pilnībā aprīkotas 3 dzemdību istabas, kurās, piesaistot papildus personālu, arī tiek nodrošināta dzemdību palīdzība.

2010.gada decembrī Rīgas Dzemdību nams uzsāka projektu „Stacionārās veselības aprūpes infrastruktūras pilnveidošana Rīgas pašvaldības SIA „Rīgas Dzemdību nams”, veicot pasākumus veselības aprūpes pakalpojumu kvalitātes un izmaksu efektivitātes uzlabošanai”. Projekts tiek īstenots Eiropas reģionālās attīstības fonda (ERAF) darbības programmas “Infrastruktūra un pakalpojumi” papildinājuma 3.1.5.3.1. apakšaktivitātes “Stacionārās veselības aprūpes attīstība” ietvaros. Viens no projekta trijiem aktivitāšu blokiem ir vienota Dzemdību centra izveide, kura ietvaros Rīgas Dzemdību nama septiņu stāvu ēkas septītajā stāvā izbūvēts un aprīkots Dzemdību centrs. Visa projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 1 061 012 LVL, t.sk. ERAF līdzfinansējums 85% apmērā un Rīgas domes līdzfinansējums 15% apmērā.

Kategorija: Veselība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply