LTV meteorologs: Tā ir ilūzija, ka dabas katastrofu un postošu stihiju skaits pasaulē palielinās

Plašsaziņas līdzekļi liek domāt, ka dabas katastrofu skaits pasaulē kļūst arvien lielāks, bet tā gluži nav patiesība. Ilūziju, ka dabas stihiju skaits pieaug, rada mūsdienu straujā informācijas plūsma, kuru nodrošina populārākie sociālie tīkli, apgalvoja LTV 1 laika ziņu meteorologs Toms Bricis sarunā ar žurnālistu Ivo Kiršblatu, pirmdien “Rīga Radio” notikušajā raidījumā “Ciemos Rīgā”. Komentējot faktu, ka Latvijā, Kurzemes jūrmalā fiksēti vairāki ūdensvirpuļi, Toms Bricis uzsvēra, ka šādas dabas stihijas Latvijā notiek katru gadu. ‘’Padomju laikos jūras piekrastē tāpat vien nemaz nevarēja pastaigāties. Arī saziņas iespējas bija ierobežotas. Kaimiņš pastāstīja kaimiņam, tie, savukārt, citiem cilvēkiem un tas viss varēja beigties ar psihiatrisko slimnīcu. Tagad vienkāršāk, nofilmē un ievieto internetā, “ tā Bricis

“Rīga Radio” studijā kopā ar meteorologu Tomu Brici viesojās arī mūziķis Raitis Sametis, kurš ir laikapstākļu vērotājs ar varāk kā 30 gadu stāžu. Intervijā abi viesi diskutēja par laikapstākļiem, un laika prognožu veidošanu, ņemot vērā gan sentēvu ticējumus, gan arī mūsdienu modernās tehnoloģijas. Abi viesi prognozēja arī to, ka jau šīs nedēļas beigās varētu iestāties atvasara, un gaisa temperatūra pārsniegs 200C.

Raidījums “Ciemos Rīgā” ir dzirdams katru pirmdienu plkst. 18:00 “Rīga Radio” ēterā. Studijā tiek aicināti Rīgas viesi un tās iedzīvotāji, kuri diskutē par dažādām sabiedrībā aktuālām un interesantām tēmām.

Diskusiju vada žurnālists Ivo Kiršblats, kurš savulaik strādājis LTV raidījumā “Panorāma’’, kā arī veidojis analītiskās žurnālistikas raidījumu ‘’De facto’’.

Kategorija: Sabiedrība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply