Ušakovs: “Vienotība” kārtējo reizi meloja, šoreiz bērnudārzu darbiniekiem un vecākiem

“Solot 23 miljonus latu bērnudārzu darbinieku algām, “Vienotība” kārtējo reizi meloja. Šoreiz smagi piemānīti ir bērnudārzu darbinieki un vecāki”, saka Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Otrdien, 21. augustā, kļuva zināms, ka valdība nepiešķirs solītos 23 miljonus latu pirmsskolu pedagogu algām. “Ministru prezidenta Valda Dombrovska („Vienotība”) solīto 23 miljonu latu pirmsskolas pedagogu algām pašvaldībām, lai risinātu problēmas ar bērnudārzu nodrošinājumu, no valsts budžeta nākamgad tomēr nebūs, aģentūrai LETA apstiprināja izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis”, informē LETA.

““Vienotības” vadītās valdības apgalvojumi par naudas trūkumu arī ir kārtējie meli. Pirms pusotra mēneša Valdis Dombrovskis, samazinot pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi, uzdāvināja tirgotājiem vairāk nekā 55 miljonus latu”, uzsver N.Ušakovs. “Ir skaidrs, ka “Vienotībai” demogrāfija nav nekāda prioritāte. Tirgotāji viņiem ir svarīgāki, jo tie ir vienīgie ieguvēji no PVN likmes samazināšanas”.

15. augustā intervijā “Neatkarīgajai Rīta Avīzei” V.Dombrovskis pats atzina, ka pēc PVN likmes samazināšanas cenas nav pazeminājušās.

“Šovasar veiktais pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes samazinājums par vienu procentpunktu bijis efektīvs pasākums inflācijas tendences samazināšanai, tomēr pilnā mērā visur cenās nav atspoguļojies, šodien intervijā “Latvijas Neatkarīgajai televīzijai” atzina premjers Valdis Dombrovskis (“Vienotība”). Valdības vadītājs norādīja, ka cenu samazinājums izdevies daļēji, bet diemžēl ne pilnā mērā. Dombrovskis atzina, ka vismaz daļēji tirgotāju apņemšanās samazināt cenas ir pildīta, tomēr atsevišķi tirgotāji un ražotāji PVN likmes izmaiņas izmantojuši kā iespēju amortizēt izmaksu pieaugumu”, 15. augustā informē LETA.

Kā zināms, kopš šā gada 1. jūlija samazinot PVN likmi no 22% līdz 21% , šogad budžets zaudēs 16,5 miljonus latu, bet nākamgad – 40,5 miljonus latu.

Kategorija: Sabiedrība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply