Iedzīvotāji gatavojas kvēlspuldžu izņemšanai no ražošanas

No 1. septembra Eiropas Savienībā aizliegs pilnīgi visu telpu apgaismojumam paredzēto kvēlspuldžu ražošanu. Pircēju interese joprojām par to iegādi ir liela, jo kvēlspuldžu zemākā cena aizvien ir galvenais izvēles faktors. Vienlaikus K- rauta veikalos palielinās interese par energoekonomiskajām, halogēnajām un LED spuldzēm.

“Veikalu tīkls K- rauta, rūpējoties par klientu vajadzībām, ir sagādājis tik daudz 25 W, 40 W un 60 W kvēldiega spuldzes, ka ticamāk tās būs nopērkamas arī vēl pēc 1. septembra. Augustā mēs pakāpeniski palielinām spuldzīšu rezerves, lai kvēlspuldzes pietiktu vismaz līdz gada beigām. Jāatzīmē, ka iepriekšējo gadu pieredze liecina – lielu krājumu veidošana veikalos nav nepieciešama. Piemēram, arī tagad Osram spuldzīšu vairumtirdzniecības pārstāvji norāda, ka preci nodrošinās līdz gada beigām. Aktīvākā spuldžu un lampu pārdošanas sezona sākas augustā, kas galvenokārt saistīts ar gada tumšākā laika tuvošanos. Realizētā apjoma pieaugumu var novērot tieši halogēno un LED spuldžu tirdzniecībā,” uzsver AS Rautakesko mārketinga speciāliste Maija Kalnciema.

Veikalu tīkla K- rauta konsultantu vērojumi liecina, ka iedzīvotāji ir informēti par izmaiņām spuldžu ražošanā, aizvien populārāka kļūst energoekonomisko spuldžu izmantošana. Kvēlspuldzes gan maksā lētāk, tomēr energoekonomiskajām spuldzēm ir gan līdzvērtīga gaisma, gan lielāks elektroenerģijas ietaupījums – līdz pat 80% . Energoekonomiskās un LED spuldzītes izvēlas to ilgākā kalpošanas termiņa dēļ. Turklāt, ja energoekonomiskā spuldze izdeg divos gados pēc tās iegādes, pircējam, to atnesot uz K- rauta veikaliem un uzrādot spuldzes pirkuma čeku, ir iespēja bez maksas samainīt pret jaunu.

Lustrām, kurās līdz šim izmantoja kvēlspuldzes, tagad var izmantot halogēnās lampas, norāda veikalu tīkla K- rauta lampu nodaļas konsultanti. Tās ir kvēlspuldžu analogs pēc formas, izmēra, ārējā izskata un caurspīdīguma, bet vienlaikus patērē par 30% mazāk elektroenerģijas un kalpo divas reizes ilgāk nekā kvēlspuldzes. Lustrām var izmantot jebkuru energoekonomisko vai LED spuldzi, bet jārēķinās, ka tās ir matētas un nedod tik spilgtu gaismu kā halogēnās spuldzes. Katra patērētāja izvēle ir, cik spilgta gaisma viņam attiecīgajā telpā ir nepieciešama. Lai iedzīvotāji labāk varētu iepazīt halogēno lampu priekšrocības, augustā K- rauta veikalos tām ir īpaša pārdošanas akcija. Jāatzīmē, ka atsevišķi ražotāji tagad piedāvā lampas, kas ir īpaši piemērotas LED spuldzītēm – izskatās mūsdienīgi un moderni.

Kategorija: Tirdzniecība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply