Aicinām uz Radošo pakalpojumu centra atklāšanu Rēzeknē

1. septembrī plkst. 12.00 Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs pie pilskalna (Krasta ielā 31) aicina visus – gan lielus, gan mazus – rēzekniešus un pilsētas viesus uz krāšņiem un neaizmirstamiem tā atklāšanas svētkiem.

Tā kā ēka pati par sevi ir neparasta, arī centra atklāšanas svētki būs neparasti – ar daudziem pārsteigumiem, pasaku varoņu piedalīšanos un koncertu, kurā uzstāsies pilsētas bērnu un jauniešu kolektīvi.

Svētku oficiālā daļa sāksies plkst. 12.00 ar apsveikuma runām, koncertu un svinīgu lentītes pārgriešanu. Bet viesus svētku organizatori gaida laukumā pie centra jau plkst. 11.30, kur svētku dalībniekus gaidīs pirmie pārsteigumi, tostarp arī saldie.

Radošo pakalpojumu centra atklāšanā visus viesus priecēs jau rēzekniešu iemīļotais „konfekšu lietus” un neliels šovs ar lidmašīnu piedalīšanos.

Pēc oficiālās daļas visi interesenti varēs doties ekskursijā pa Radošo pakalpojumu centru, piedalīties radošajās darbnīcās (keramikas, vizuālās mākslas un citās), uzzināt, kādus pakalpojumus rēzekniešiem un pilsētas viesiem piedāvā Tūrisma attīstības centrs, un no skatu laukumiem patīksmināties par skatu uz pilskalnu.

Radošo pakalpojumu centrs arī no iekšpuses izskatās tikpat interesanti kā no ārpuses. Drosmīgi dizaineru, krāsu risinājumi, oriģināla apgaismojuma sistēma, neparastas lustras aktu zālē – tas viss jāredz klātienē. Arī bērnu rotaļu laukums ar dažāda izmēra zīmuļiem un zirgu iederas kopējā dizainā.

Pavisam drīz centrs piepildīsies ar bērnu balsīm un mūziku. Gribas cerēt, ka lietderīgi tiks izmantots katrs jaunās ēkas kvadrātmetrs. Apmeklētāju ērtībai katrs stāvs ir apzīmēts ne tikai ar ciparu, bet arī ar krāsu. Jāpiebilst, ka vienā tornī ir pieci stāvi, bet otrā – seši. Tiesa, sākumā būs jāpierod pie gaiteņu un pāreju sistēmas, bet arī tā savā ziņā ir aizraujoša nodarbe.

Radošo pakalpojumu centrā nav pat divu vienādu kabinetu vai studiju, katrā ir sava rozīnīte. Patīkami, ka pārdomāts arī apgaismojums un praktiski katrā kabinetā ir savs atsevišķs sanitārais mezgls. Klases horeogrāfijas nodarbībām aprīkotas ar spoguļiem un baleta stieņiem. Centrā ir arī atsevišķa zāle konferencēm un semināriem.

No centra skatu laukumiem paveras brīnišķīgs skats uz pilskalnu un pilsētas vēsturisko daļu: katedrāles smailēm, lūgšanu nama kupolu, 19.–20. gadsimtu robežas sarkano ķieģeļu mājām, vasarnīcām Pleikšņu kalnos. Skatu laukumi ir diezgan plaši, un tāpēc pilnīgi iespējams, ka Rēzeknē var rasties jauna tradīcija jaunlaulātajiem – atbraukt un izdzert šampanieša glāzi ar skaistu dzimtās pilsētas ainavu fonā.

Atgādinām, ka Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā mājvietu radīs Skolēnu interešu centrs, jauniešu centrs, Tūrisma attīstības centrs un radošās un restaurācijas darbnīcas, kā arī veikals, kurā varēs iegādāties Latgales amatnieku darinājumus.

Kategorija: Būvniecība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply