SEB banka kā pirmā banka Baltijā sāk izsniegt bezkontakta maksājumu kartes

21. augustā SEB banka sāks izsniegt Baltijas valstīs pirmās bezkontakta maksājumu kartes, kuras saņems Jelgavas pilsētas skolnieki. SEB banka bija vienīgā banka, kas izstrādāja SIA „Jelgavas autobusu parks” prasībām atbilstošu piedāvājumu, tādējādi nodrošinot iespēju pilsētas jauniešiem kā pirmajiem Baltijā izmantot skolēna apliecību bezkontakta maksājumu kartes formātā. E-karte funkcionēs gan kā skolēnu apliecība, gan arī kā maksājumu karte, ar kuru būs iespēja norēķināties par braukšanu Jelgavas pilsētas autobusos un ar laiku arī citās vietās, piemēram skolu ēdnīcās.

Elektroniskā Jelgavas skolēna apliecība ir pirmā bezkontakta maksājumu karte Baltijā, ar kuru norēķini tiks veikti, karti pieliekot pie nolasīšanas iekārtas un, salīdzinot ar klasisko maksājumu karti, e-karti nav vajadzības ievietot POS terminālā un ievadīt PIN kodu. Ņemot vērā, ka šīs kartes lietotāji ir skolēni, kartes tiek aprīkotas ar tādu drošības aspektu kā dienas limits četru latu apmērā transportam un vēlāk arī citiem izdevumiem.

SEB bankas valdes locekle Ieva Tetere: „2004. gadā SEB banka bija pirmā no Baltijas valstu bankām, kas sāka viedkaršu izsniegšanu klientiem. Šobrīd Latvijā visas maksājumu kartes ir viedkartes, aprīkotas ar čipu. Uz šī gada 30. jūniju SEB banka ir izsniegusi vairāk kā pusmiljonu maksājumu kartes un mēs redzam, ka liela daļa iedzīvotāju novērtē iespēju norēķināties ar karti. Pusgada laikā SEB bankas maksājumu karšu pieņemšanas iekārtās ir veikti vairāk kā 20 miljoni darījumi par kopējo summu 229 miljoniem latu. Turpinot apliecināt savas līderpozīcijas starp Latvijas bankām jaunāko tehnoloģiju un risinājumu ieviešanā, nākamajā nedēļā SEB banka sāks izsniegt jaunās paaudzes bezkontakta maksājuma kartes. Pateicoties Jelgavas pilsētas domes un Jelgavas autobusu parka iniciatīvai, tieši vairāk kā 7000 Jelgavas skolnieku ir iespēja pirmajiem sākt lietot jaunās maksājumu kartes. Sekojot līdzi jaunākajām tendencēm pasaules finanšu sektorā, esam gatavi nodrošināt bezkontakta maksājumu tehnoloģijas arī citu pilsētu skolniekiem, kā arī strādāt pie šīs tehnoloģijas nodrošināšanas arī plašākai sabiedrībai.”

Skolnieka e-karte būs piesaistīta norēķinu kontam SEB bankā, kurš tiek atvērts uz bērna vārda. Ja skolnieks ir vecumā līdz 16 gadiem, tad lēmumu par e-kartes saņemšanu pieņem skolēna vecāki, parakstot līgumu ar banku. Ja skolēns ir vecāks par 16 gadiem, viņam ir tiesības lemt par e-kartes saņemšanu, taču banka lūdz arī likumiskā pārstāvja (vecāka vai aizbildņa) apliecinājumu par šī lēmuma pieņemšanu.

Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza: “Jelgavas pilsētas skolēnu apliecību varēs saņemt visi skolēni, kas mācās Jelgavas skolās, vidusskolās un speciālās izglītības iestādēs. Uz apliecības ir atainoti visi tie dati, kas līdz šim redzami ierastajā skolēnu apliecībā. Ar jauno e-karti varēs samaksāt par braucienu pilsētas sabiedriskajā transportā. Jaunā norēķinu kārtība Jelgavas autobusos stāsies spēkā ar 1. oktobri un tiks ieviesta, lai nodrošinātu izglītojamo braucienu personificētu un precīzu uzskaiti, kā arī samazinātu braukšanai nepieciešamo dokumentu skaitu. Līdz šim skolēnam par skaidru naudu bija jāiegādājas mēnešbiļete un autobusā tā bija jāuzrāda kopā ar skolēnu apliecību. No jaunā mācību gada oktobra, skolēni transportā, brauciena apmaksai ar atlaidi varēs lietot jauno apliecību – e-karti. Tāpat kā līdz šim, autobusos tiks saglabāta iespēja biļeti iegādāties par skaidru naudu.”

SEB bankas pārstāvji kartes izsniegs Jelgavas skolās pēc noteikta grafika, sākot ar 21. augustu. Saraksti ar bankas speciālistu apmeklējumu laikiem tiek izvietoti skolās un SEB bankas Jelgavas filiālē (Akadēmijas ielā 3). Papildus SEB bankas Jelgavas filiāle strādās arī sestdienās – 25. augustā un 1. septembrī no plkst. 10.00 līdz 16.00.

Bezkontakta maksājumu kartes funkcionālitāte ir līdzīga citām maksājumu kartēm ar iestrādātu magnētisko joslu vai čipu, bet atšķirīgais šī tipa karšu funkcionalitātē ir iestrādāta antena, kas ļauj veikt maksājumu, pietuvinot karti karšu pieņemšanas ierīcei jeb POS terminālim, kas atbalsta attiecīgo bezkontakta karšu tehnoloģiju, un neprasot PIN kodu darījuma apstiprināšanai. Bezkontakta kartēm drošības nolūkos parasti ir noteikti darījumu limiti.

Kategorija: Bizness
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply