Saeimas tvitera kontam jau pieci tūkstoši sekotāju

Saeimas Twitter konta @Jekaba11 sekotāju skaits šonedēļ sasniedzis jau 5000 cilvēku. Tāpat, kopš Saeimas mājaslapas jaunās versijas atvēršanas 2010.gadā, ievērojami augusi ne tikai mājaslapas apmeklētība, bet arī citu Saeimas sociālo tīklu profilu skatījumu skaits.

Sekojot Saeimas Twitter profilam, iespējams ātri un vienkārši uzzināt aktuālākos jaunumus Saeimā – komisiju sēžu aktualitātes, Saeimas sēdēs pieņemtos lēmumus, iegūt informāciju par aktuālajiem pasākumiem un konferencēm Saeimā un ātri saņemt atbildes uz interesējošiem jautājumiem par Saeimas darbu. Saeimas mājaslapa caur saitēm Twitter ierakstos apmeklēta vairāk nekā 33 tūkstošus reižu.

Fotogrāfiju vietnē Flickr aplūkojamas teju 9 000 fotogrāfijas no Saeimas un komisiju sēdēm, pasākumiem, konferencēm, tikšanās reizēm, Saeimas deputātu portreti, kā arī fotogrāfijas, kurās iemūžināta Saeimas nama arhitektūra un interjers. Fotogrāfijas Saeimas Flickr profilā skatītas vairāk nekā 88 000 reižu. Lielākā interese ir par Saeimā rīkoto Ēnu dienas un Jauniešu Saeimas pasākumos tapušajām fotogrāfijām, tāpat liela interese ir arī par Saeimas nama arhitektūras un interjera fotogrāfijām.

Savukārt YouTube interneta vietnē ir pieejami teju 480 videosižeti, kuri tiek ievietoti arī ziņu portālos un citās mājaslapās. Populārākais videosižets Saeimas YouTube kanālā ir 2010.gada 4.maija svinīgās sēdes videoieraksts.

Saeimas mājaslapas jaunā versija kopš 2010.gada apmeklēta vairāk nekā 753 tūkstošus reižu, no tiem 260 tūkstoši lapu skatījuši pirmo reizi. Saeimas mājaslapa visvairāk skatīta 2011.gada 2.jūnijā, kad notika Valsts prezidenta vēlēšanas. Savukārt ikdienā apmeklētākās sadaļas Saeimas interneta vietnē ir ziņu sadaļa, kā arī iespēja piekļūt Saeimas sēžu audio un video ierakstiem. Tāpat aktīvi tiek izmantota iespēja tiešraidē sekot līdzi Saeimas sēdēm un parlamentā notiekošajām konferencēm un diskusijām.

Saeimas interneta lapā ievietotajiem jaunumiem tagad iespējams ērti sekot, izmantojot RSS. Lai šo funkciju izmantotu, nepieciešams RSS ziņu barotājs, kas jūs interesējošos jaunumus – Saeimas ziņas, informāciju par komisiju un Saeimas sēdēm, tikšanām un vizītēm vai Saeimas priekšsēdētāja aktualitātes – savāc no interneta resursiem un portāliem un uzkrāj tos. Tāpat ir atjaunota un modernizēta Saeimas likumprojektu datu bāze, kas ļauj viegli un ātri aplūkot interesējošos dokumentus.

No šī gada Saeimas mājaslapā ir jauna sadaļa „Viegli lasīt”, kur informācija par parlamentu pieejama arī vieglajā valodā sadaļā cilvēkiem, kuriem ir grūti uztvert ikdienā lietoto rakstīto tekstu.

Kategorija: Politika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply