Pirmo reizi Latvijā veic unikālu redzes operāciju pacientei ar keratokonusa slimību

Augusta sākumā Latvijā, Dr.Solomatina acu rehabilitācijas un redzes korekcijas centrā, tika veikta pirmā intrastromālo gredzenu implantācijas operācija Baltijas valstīs. Šāda operācija palīdz izvairīties no nepieciešamības veikt radzenes pārstādīšanas operāciju pacientiem ar tādām nopietnām acu saslimšanām kā keratokonuss. Statistikas dati liecina, ka pasaulē ar keratokonusa slimību sirgst vismaz viens slimnieks uz vienu tūkstoti iedzīvotāju.

Operācija tika veikta pacientei ar keratokonusa slimību, kas raksturojama kā radzenes kolagēna šķiedru defekts. Šī defekta dēļ radzenes forma vairs nav sfēriska, bet gan nevienmērīgi izstiepta, tādējādi pasliktinot redzes asumu. Šāda slimība ātri progresē un smagākajos gadījumos var notikt arī radzenes perforācija (radzenē izveidojas caurums), līdz ar to lielākā daļa pacientu ir kandidāti radzenes pārstādīšanas operācijai.

“Līdz šim Latvijā ar šīs slimības sākumstadiju cīnījās, pielietojot kontaktlēcas, taču, slimībai progresējot, cits variants kā radzenes pārstādīšana neatlika. Tagad varēsim saviem pacientiem piedāvāt iespēju apturēt slimības progresēšanu un veikt intrastromālo gredzenu implantāciju, pielietojot femtosekunžu lāzeru,” saka Dr.Solomatina acu centra vadošais speciālists, LU asoc. prof. Igors Solomatins. “Pirmā operācija noritēja veiksmīgi, un jau nākamajā dienā pēc operācijas pacientei bija novērojama redzes asuma uzlabošanās.”

Pirmajā šāda veida operācijā Baltijas valstīs piedalījās kā Dr.Solomatina acu centra speciālisti, tā arī pieredzējušais eksperts no Anglijas, Marks Godfrijs (Mark Godfrey), kurš atzinīgi novērtējis operācijas gaitu un rezultātus.

Operācija ilgst vien dažas minūtes – sākumā ar lāzeru tiek uztaisīts cirkulārais tunelis radzenes vidū, pēc tam ārsts radzenē implantē intrastromālo gredzenu segmentu. Šai operācijai ir minimāla komplikāciju riska pakāpe, jo operācijas laikā nedarbojas ar acs veselo daļu, bet gan neveselo.

Kategorija: Veselība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply