Noskaidrots 2012. gada Pasaules čempions Ielu vingrošanā

2012. gada 4. augustā Grīziņkalna sporta kompleksā norisinājās jau otrais Pasaules čempionāts ielu vingrošanā, kurā savu sniegumu rādīja 35 sportisti no 20 pasaules valstīm. Šogad pārliecinoši triumfēja un visaugtāko tiesnešu novērtējumu saņēma ukraiņu ielu vingrotājs Jevgēņijs Kačerha (Yevgeny Kocherha). Pārliecinošas skatītāju simpātijas saņēma ASV pārstāvis Kristians Heria (Christian Heria). Savukārt spēka izeju disciplīnā spēcīgākais izrādījās Spānijas vingrotājs Karlos Bodas Vaskuezs (Carlos Bodas Vasquez), kurš free-style disciplīnā skatītājus pārsteidza arī ar savām dejas iemaņām.

Čempionātā piedalījās ielu vingrošanas zvaigznes no ASV, Krievijas, Ukrainas, Spānijas, Bulgārijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Izraēlas, Francijas, Lietuvas, Latvijas, Igaunijas, Baltkrievijas, Taivānas, Polijas, Ungārijas, Horvātijas, Itālijas un Vācijas.

Pasaules ielu vingrošanas federācijas vadītājs Māris Šlēziņš, noslēdzoties čempionātam, pozitīvi lūkojas ielu vingrošanas nākotnē: “Ielu vingrošanas sporta līmenis aug nevis dienām, bet stundām, un to lieliski varēja novērot čempionāta laikā – dalībnieku fiziskā sagatavotība bija tik augsta, ka es neredzu robežas atlētu izaugsmes iespējām. Interese par čempionātu visā pasaulē bija ārkārtīgi liela, tādēļ domāju, ka nākamgad šīs sacensības būs vēl lielākas un spraigākas. Liels prieks, ka konferences laikā pasaules ielu vingrošanas organizāciju pārstāvji vienbalsīgi nolēma par Pasaules čempionāta norises vietu saglabāt Rīgu. Tas nozīmē, ka jau atkārtoti uzticēto uzdevumu esam izpildījuši un turpināsim to darīt arī turpmāk!”

Pasaules čempionāta laikā abos raundos dalībnieku sagatavotos akrobātiskos trikus vērtēja pieci starptautiski tiesneši – Deniss Miņins (Ukraina), Edvards Čeko (Edward Checo) (ASV), Aleksandrs Borisovs (Krievija), Lī Veids Tērners (Lee Wade Turner) (Lielbritānija), kā arī viens no leģendārākajiem ielu vingrotājiem Zefs Zakavelli (Zef Zakavelli) (ASV). Būdams čempionāta tiesneša statusā, amerikānis Edvards Čeko bija uzdevuma augstumos: “Vērtēt kādu citu ir krietni grūtāk. Izjūtu lielu atbildību, salīdzinot ar pagājušo gadu, kad Latvijā pats piedalījos pirmajā Pasaules čempionātā. Atmosfēra ir nepārspējama! Līderi mainījās – tie, kuri labi sevi demonstrēja pirmajā raundā, bija vājāki nākamajā, un otrādi. Novēlu, lai šī kustība iedvesmo aizvien vairāk jauniešu ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē!”

Lai arī Latvijas dalībnieku sniegums bija iespaidīgs, tie šoreiz nespēja iegūt lielu žūrijas atbalstu, tādēļ Latvijas Džeimss Bonds – Aleksandrs Ivaško – ieguva dalītu 8. vietu un simpātiju balvu no ilggadēja atbalstītāja OKarte, bet aizvadītā gada free-style kategorijas vicečempions Andrejs Tamans un čempions spēka trīscīņas kategorijā Artjoms Šipilo savstarpēji dalīja 17. vietu. Pirmo reizi tika pasniegta Nacionālo bruņoto spēku īpašā simpātiju balva, kuru saņēma pērnā gada vicečempions A.Tamans.

Čempionāta organizēšanā neatsveramu atbalstu deva jau ilggadējā ielu vingrošanas atbalstītāji OKarte, tautas klases sacensību “Spēks no Latvijas Dzelzceļa” organizatori “Latvijas Dzelzceļš”, ielu vingrošanas apģērbu veidotāji Streetworkout.net Fashion, kā arī Nacionālie bruņotie spēki sadarbībā ar RIMI, kuri spēja pabarot visus dalībniekus, organizatorus un pat skatītājus.

Kategorija: Sports
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply