Apdrošinātāja If P&C Insurance AS peļņa Baltijā sasniedz 12.4 miljonus eiro

If uzņēmuma Igaunijā un tā filiāļu Latvijā un Lietuvā konsolidētā peļņa 2012.gada sešos mēnešos bija 12.4 miljoni EUR (2011.gada attiecīgajā laika periodā – 8.1 miljons EUR). If parakstīto bruto prēmiju apmērs Baltijā šajā periodā ir pieaudzis par 2%, savukārt If P&C Insurance AS Latvijas filiāles (If Apdrošināšana) parakstīto bruto prēmiju apjoms, salīdzinot ar 2011.gadu, ir pieaudzis par 13%.

If Baltijas tirgū parakstīto bruto prēmiju apjoms 2012.gada sešos mēnešos bija 61.0 miljons EUR (42.9 miljoni LVL), kas, salīdzinot ar 59.9 miljoniem EUR (42.1 miljonu LVL) attiecīgajā laika posmā gadu iepriekš, veido 2% pieaugumu.
Savukārt If Apdrošināšana parakstīto bruto prēmiju apjoms 2012.gada pirmajā pusgadā bija 10.0 miljoni LVL, kas, salīdzinot ar 2011.gada attiecīgajā laika periodā parakstītajām prēmijām 8.8 miljonu LVL apmērā, veido 13% pieaugumu.

2012.gada sešos mēnešos uzņēmuma izmaksāto atlīdzību apmērs Baltijas valstīs kopumā bija 32.1 miljons EUR (22.5 miljoni LVL), kas, salīdzinot ar 2011.gada sešos mēnešos izmaksātajiem 37.2 miljoniem EUR (26.1 miljonu LVL), veido izmaksu samazinājumu 13% apmērā.
Savukārt šī gada sešos mēnešos If Apdrošināšana klientiem izmaksāto atlīdzību apmērs Latvijā ir 4.8 miljoni LVL (iepriekš – 4.7 miljoni LVL).

If piedāvās tiešo zaudējumu regulēšanu OCTA klientiem
„Sīvā konkurence liek mums arī radīt aizvien jaunus risinājumus klientiem. Pēdējo gadu novitātes, ko esam iedzīvinājuši ietver privātpersonu veselības apdrošināšanu privātpersonām, bezdarba apdrošināšanu, līzinga apdrošināšanu u.c. Darbs pie jauninājumiem turpinās. Jau pavisam drīz uzsāksim saviem OCTA klientiem piedāvāt tiešo zaudējumu regulēšanu – iespēju gadījumos, ja klienta auto negadījumā būs cietusī puse, atlīdzību pieteikt pie mums nevis pie vainīgā transportlīdzekļa apdrošinātāja,” informē If P&C Insurance AS valdes priekšsēdētājs Andris Morozovs.

If Apdrošināšana jaunās mājas – Republikas laukums 2a
„Aizvadītais pusgads apdrošināšanas nozarē Latvijā un Baltijā ir devis spēlētājiem nelielu atelpu. Ziema, lai arī ieilgusi, bija daudz maigāka kā bijām pieraduši pēdējos gadus. Līdz ar to apdrošinātāji šogad nesaskārās ar ierasti lielo transporta negadījumu atlīdzību skaitu. Izpalika arī aukstai ziemai raksturīgās ugunsnelaimes, ko visbiežāk izraisa savrupmāju pārkurināšana un labi izžuvušās koka būvkonstrukcijas. Šīm laikapstākļu tendencēm ir pozitīva ietekme arī uz If P&C Insurance AS šī gada pirmā pusgada rezultātiem, norāda Andris Morozovs.

„Papildus veiksmei mēs varam lepoties arī ar saviem sasniegumiem labā risku atlasē un vadībā. Krīzes gados esam daudz uzmanības veltījuši savu klientu un viņu risku analīzes pilnveidošanai, un turpinām to darīt. Tirgū ir atgriezies neliels, bet stabils pieaugums. Vienlaikus tiek sagaidīta arī konkurences saasināšanās, kas saistīta ar plānoto jaunu apdrošināšanas sabiedrību parādīšanos Latvijas tirgū. Kā līdz šim, arī turpmāk If turpinās ļoti pārdomātu un disciplinētu risku atlases un vadības politiku, un lielu uzmanību veltīs darbības izmaksu optimizēšanai un efektivitātes celšanai. Mēs turpinām attīstīt un pilnveidot savus procesus un informācijas sistēmas, kā arī jau tuvākā mēneša laikā pārcelsimies uz modernāku un efektīvāku biroju kompleksā Citadele, Rīgā, Republikas laukumā 2a. Tas ļaus mums turpmāk ik gadu ietaupīt vairāk nekā 100 000 latu,” piebilst Andris Morozovs.

Labus finanšu rezultātus uzrāda arī If Grupa
If Grupas sasniegtais tehniskais rezultāts 2012.gada sešos mēnešos ir 2 503 miljonu SEK (2011.gadā attiecīgajā laika periodā tas bija – 2 037 miljoni SEK). Savukārt kombinētais rādītājs laika periodā no šī gada janvāra līdz jūnija beigām bija 89.4% (iepriekš – 92.7%). Darbības rezultāts pirms nodokļu nomaksas bija 3 922 miljoni SEK (iepriekš – 3 762 miljoni SEK).

If P&C Holdings ir daļa no Sampo Plc. Sampo Grupas peļņa laika periodā no aprīļa līdz jūnija beigām pirms nodokļu nomaksas bija 440 miljoni EUR (iepriekš – 369 miljoni EUR). Uzņēmuma peļņa par vienu akciju otrajā ceturksnī bija 0.66 EUR (iepriekš – 0.55 EUR).

Kategorija: Bizness
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply