Būtiski pieaudzis Saeimā saņemto iesniegumu skaits

Šī gada pirmajos sešos mēnešos Saeimā saņemti 4369 iesniegumi, kas ir gandrīz par tūkstoti vairāk nekā šajā laikposmā 2011.gadā. Tostarp pirmo reizi vairāk nekā 13 tūkstoši pilsoņu izmantojuši iespēju vērsties parlamentā ar kolektīvo iesniegumu.

Visbiežāk privātpersonas un nevalstiskās organizācijas parlamentam izteikušas priekšlikumus likumdošanas jautājumos, kā arī paudušas viedokļus par valsts iestāžu darbu un notikumiem valstī. Saeimā iedzīvotāji vēršas arī ar sūdzībām par valsts un pašvaldības iestāžu, kā arī tiesībsargājošo iestāžu darbu. Savukārt 161 iesniegumā lūgts skaidrot dažādas likumu normas.

Visvairāk likumdošanas priekšlikumu iesniegts par sociālo, darba un veselības aizsardzības jomu, izglītības un tautsaimniecības jautājumiem. Iesniegumu autori visbiežāk vērsušies pie Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas, bet no parlamenta komisijām visvairāk iesniegumu saņēmušas Juridiskā komisija, Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija.

Iesniegums ar vislielāko parakstu skaitu saņemts no privātpersonas, kas iesniegusi kolektīvo iesniegumu, aicinot noteikt atbildību par Saeimas deputāta zvēresta laušanu. Šo iesniegumu parakstīja 13 854 pilsoņi. Šis ir pirmais gadījums, kad iedzīvotāji izmantojuši Saeimas kārtības rullī šī gada janvārī nostiprināto iespēju vērsties Saeimā ar kolektīvo iesniegumu.

Lai pilnveidotu parlamenta dialogu ar sabiedrību un veicinātu privātpersonu līdzdalību Saeimas darbā, 2009.gada sākumā tika izveidots Apmeklētāju un informācijas centrs, kurā privātpersonas Saeimai var iesniegt rakstveida iesniegumus, uzzināt par iesnieguma virzību un atbildes sniegšanas termiņiem. Centra darbinieki sniedz arī informāciju par parlamenta darbu, iespējām tikties ar deputātiem un apmeklēt Saeimas namu. Iepriekš vienojoties, centra telpās apmeklētāji var tikties ar Saeimas deputātiem un amatpersonām, un tam nav nepieciešama caurlaide.

Apmeklētāju un informācijas centrs atrodas Rīgā, Jēkaba ielā 16 (ieeja no Trokšņu ielas). Tas pieņem apmeklētājus katru darba dienu no plkst.9.00 līdz 16.30. Uzziņas iespējams saņemt ne tikai klātienē, bet arī pa Saeimas informatīvo tālruni 67087321 un e-pastu info@saeima.lv.

Kategorija: Politika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply