Reirs: Nodokļu atbalsta pasākuma likums palīdzēs uzņēmumiem atmaksāt nodokļu parādus

Lai atvieglotu nodokļu maksātājiem ekonomiskās krīzes rezultātā radušos nodokļu parādu slogu, Saeima ceturtdien, 26.jūlijā, lems par Nodokļu atbalsta pasākuma likuma pieņemšanu trešajā galīgajā lasījumā.

„Likums paredz noteikt, ka tiem nodokļu maksātājiem, kuri būs samaksājuši nodokļu pamatparādu un soda naudu 10 procentu apmērā līdz noteiktajam datumam, būs iespēja dzēst visu nokavējuma naudu un soda naudu 90 procentu apmērā, ja tāda nodokļu maksātājam tikusi aprēķināta,” skaidro par likuma virzību atbildīgās Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs. „Atbalstam varēs pieteikties arī tie uzņēmumi, kuriem ir pasludināts ārpustiesas tiesiskās aizsardzības process vai ierosināts tiesiskās aizsardzības process.”

Likumprojekts paredz līdzšinējo nodokļa parāda samaksas termiņu, kas ir 18 mēneši, pagarināt līdz pat 60 mēnešiem atkarībā no nodokļu parāda summas.

„Ņemot vērā nodokļu atmaksas kārtību mūsu valstī, ka, apmaksājot nodokļus, dzēšas iepriekšējie vecākie nodokļi, iespējama situācija, ka uzņēmumam nodokļi ir uz šo gadu, bet iepriekšējie nodokļi jau dzēsti. Lai šos nodokļus varētu identificēt un šie uzņēmumi neciestu, nodokļu atbalsta pasākumu varēs izmantot tie uzņēmumi, kuriem parādi radušies līdz 2011.gada 1.septembrim,” akcentē J.Reirs. „Likums izstrādāts un saskaņots ar Eiropas Komisiju, kura ir iekavējusi saskaņošanas procesu par gadu, arī mēs pārceļam termiņu, kādā tiek noteikts šis nodokļu parāds no 2010.gada 1.septembra uz 2011.gada 1.septembri.”

Nodokļu maksātāju atbalsta pasākumi būs attiecināmi uz iedzīvotāju ienākuma nodokli, uzņēmumu ienākuma nodokli, pievienotās vērtības nodokli, akcīzes nodokli, muitas nodokļiem, valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām, dabas resursu nodokli un nekustamā īpašuma nodokli.

Lai saglabātu dalību nodokļu atbalsta pasākumā, nodokļu parādniekiem būs jāseko līdzi nodokļu administrācijas noteiktajiem parāda samaksas termiņiem un savlaicīgi jāveic maksājumi. Nokavēto nodokļu maksājumu piedziņa tiks atjaunota, ja nodokļu maksātājs neievēros maksājumu grafiku.
Likumprojektā noteikts nodokļu maksātāju loks, kas varēs pieteikties šiem pasākumiem un kam šis valsts atbalsts būs ierobežots. Saskaņā ar Valsts ieņēmu dienesta informāciju patlaban uz atbalstu var pretendēt aptuveni 110 tūkstoši nodokļu maksātāji.

Kategorija: Viedokļi
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply