VID liedz ievest Latvijā gandrīz 1,65 miljonus kontrabandas cigarešu

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) muitas amatpersonas, veicot muitas kontroles pasākumus uz Krievijas un Latvijas robežas, novērsa mēģinājumu nelegāli ievest Latvijā 1 648 920 dažādu marku cigaretes ar Krievijas Federācijas akcīzes nodokļa markām. Cigaretes tika atklātas cisternā izveidotās slēptuvēs – abos cisternas galos, kā arī zem sānu sienu ārējā apšuvuma.

2012.gada 10.jūlijā Terehovas muitas kontroles punktā VID muitas amatpersonas, veicot kravas automašīnas Scania ar cisternu, bez kravas, fizisko muitas kontroli, konstatēja, ka cisternā ir noslēptas cigaretes. Demontējot cisternas aizmugurējo un priekšējo daļu un sānu sienu ārējo apšuvumu, pārbaudes gaitā tika izņemtas 1 648 920 „Bayron”, „Jin Ling” un „Viceroy” marku cigaretes ar Krievijas akcīzes markām. Transportlīdzekli vadīja 53 gadus vecs Latvijas Republikas pilsonis.

Par konstatēto pārkāpumu sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201.¹² pantu par muitošanai pakļauto preču ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā, noslēpjot šīs preces no kontroles, vai tās nedeklarējot.

Izņemtās cigaretes novietotas Terehovas muitas kontroles punkta aizturēto preču noliktavā, bet automašīna – aizturēto automašīnu stāvlaukumā.

Kategorija: Kriminālziņas
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply