Saliena līdz ar jauno dzīvokļu projekta uzsākšanu izveidos pirmo golf estate konceptu Baltijā

Klātesot projekta attīstītājam Saliena SIA, Babītes domes priekšsēdētājam un arhitektam, šodien tika ieguldīts pamatakmens jaunajam dzīvokļu projektam Salienā. Ar šo pasākumu Saliena SIA uzsāk vērienīgā nekustamā īpašuma projekta Pierīgā nākamo kārtu, kurā plānots Salienas golfa kompleksa tuvumā uzbūvēt piecas mazstāvu dzīvokļu mājas un astoņas rindu mājas. Šī projekta ietvaros jau izveidots parks 1,2 ha platībā.

Līdz ar šī posma realizāciju Salienā tiks izveidots Baltijas valstīs pirmais golf estate koncepts, kas tiek augsti novērtēts visā pasaulē. Šis prestižais koncepts apvieno teritoriālu un funkcionālu mijiedarbību starp golfa kompleksu un mājokļu apbūvi.

Svarīgi uzsvērt, ka projektēšanas procesā liels uzsvars tika likts uz energoefektivitāti, lai nodrošinātu pēc iespējas zemākas iedzīvotāju izmaksas ekspluatācijā un atbilstu vietējā pircēja prasībām.

Uzsāk darbību dzīvokļu segmentā

Saliena ir lielākais nekustamā īpašuma projekts Baltijas valstīs. Šobrīd Saliena turpina plānveida attīstību, paplašinot piedāvājuma sortimentu un uzsākot savu darbību arī dzīvokļu segmentā.

Maikl Makarov (Michael James Makarov), Saliena SIA valdes priekšsēdētājs: „Līdz ar jauno posmu mēs vēlamies arvien vairāk uzrunāt vietējo tirgu. Šīs mājas projektējot, mums bija svarīgi apvienot zaļu vidi, augstas kvalitātes materiālus un zemas uzturēšanas izmaksas ilgtermiņā. Šī projekta viena no priekšrocībām ir ekskluzīvā vieta – blakus golfa kompleksam. Pasaulē nekustamo īpašumu tirgū šāds koncepts – golfa komplekss un tam blakus dzīvojamais rajons – tiek apzīmēts ar terminu golf estate un tiek atzīts par prestižu un pieprasītu dzīves vietu. Jāmin, ka Salienā izveidotais golf estate būs pirmais Baltijā.”

Šobrīd ir uzsākta pirmo divu trīs stāvu dzīvokļu māju būvniecība. Tās plānots pabeigt līdz nākama gada februārim. Dzīvokļu platības būs no 45 līdz 128 kv.m. no divām līdz četrām istabām. Katrā mājā būs tikai no 12 līdz 20 dzīvokļiem, kas ir būtiska projekta priekšrocība, jo, salīdzinājumā ar citu attīstītāju projektiem, nozīmēs maz kaimiņu un patīkamu vidi ar mieru un klusumu.

Jaunā mājokļu kompleksa pievienotā vērtība ir izveidotais parks 1,2 ha platībā ar dīķi, strūklaku, apzaļumotu teritoriju, sastādītiem kokiem un bruģētiem un izgaismotiem celiņiem. Parkā plānots izveidot modernu un kvalitatīvu bērnu laukumu, kas būs jau otrais Salienā.

Vieni no pirmajiem Latvijā, kas izmanto jaunas tehnoloģijas māju konstrukcijās

Šo dzīvokļu māju būvniecībā tiks izmantota Latvijai jauna kombinēto konstrukciju tehnoloģija, kas savas izturības un citu īpašību dēļ ir kļuvusi jau populāra Skandināvijā un Centrāleiropā. Šīs konstrukcijas ir elastīgas un izturīgas pret dinamiskām slodzēm, pat seismiskām kā zemestrīces. Celtniecībā izmantotie materiāli nodrošinās siltumizolāciju, minimalizēs aukstumu, aizturēs skaņu un būs videi draudzīgākas.

Jānis Norde, arhitektu birojs „Sarma&Norde”: „Saliena ir pa vidu Rīgai un Jūrmalai – tā ir lieliska iespēja dzīvot vietā, kas neprasa kompromisus. Dzīve šeit pierāda: lai baudītu pilsētas tuvumu, nav jāatsakās no svaiga gaisa un garām pastaigām; lai baudītu dabu, nav jāatsakās no pilsētas komforta tuvuma. Arī dzīvokļi šeit ir projektēti tā, ka cilvēks var justies brīvi: dzīvot vienā dzīvoklī, apvienot divus dzīvokļus vienā lielā. Dzīvokļiem ir brīvais plānojums ar nodalītām zonām. Visiem dzīvokļiem ir vai nu terase, vai balkons. Netālu no mājas ir ierīkots parks ar dīķi, bet apkārt mājai plešas zālieni. Arī automašīnu stāvvietai paredzēts īpašs zaļais segums.”

Nozīmīgs investors

Jaunais dzīvokļu māju komplekss nav vienīgais Saliena SIA attīstības projekts. Šobrīd tiek ieguldītas investīcijas infrastruktūras uzlabošanas un sakārtošanas projektos.

Andrejs Ence, Babītes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs: „Nekustamo īpašumu projekts Saliena ir kļuvis par nozīmīgu Babītes teritorijas attīstības projektu, kas veiksmīgi tiek turpināts, kopš tā uzsākšanas. Tas ļauj Piņķiem stratēģiski kļūt par arvien nozīmīgāku apdzīvotu vietu Pierīgā. Saliena SIA ar saviem darbiem un attieksmi ir parādījusi, ka tai ir ilgtermiņa attīstības plāni un tā attīsta projektu ar lielu rūpību, ieguldot lielus līdzekļus jauna parka izveidē iedzīvotājiem un teritorijas labiekārtošanā, nevis izmantojot maksimālo pieļaujamo apbūves intensitāti.”

Nekustamo īpašumu projekts Saliena atrodas starp Rīgu un Jūrmalu. 455 ha lielā platībā tiek attīstīts mūsdienīgs koncepts ar augstvērtīgu dzīvojamo, darba un izklaides vidi. Šobrīd Salienā jau dzīvo ap 200 ģimeņu, ierīkota mūsdienīga infrastruktūra, izveidots viens no lielākajiem Baltijā golfa kompleksiem, kā arī tajā atrodas Latvijas Starptautiskā skola. Salienas attīstītājs un pārvaldītājs ir Saliena SIA.

Kategorija: Sabiedrība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply