Pasaulē atzītu mūziķu apvienība debitēs festivālā VIA BALTICA

Š. g. 17. augustā festivāla VIA BALTICA ietvaros ar savu debijas koncertu viesosies jauna starptautiski atzītu mūziķu apvienība Aureum Tempus Ensemble. Šajā kameransamblī apvienojušies pazīstamā latviešu vijolniece Eva Bindere, altista spēles virtuozs no Maskavas Maksims Novikovs, daudzu konkursu laureāte, pianiste no Berlīnes Anastasija Drančuka un vācu klarnetists Endijs Mailss.

Vairākas amizantas nejaušības, piemēram, iepazīšanās dzelzceļa stacijā un sarunas sociālajā tīklā facebook.com, kopā savedušas mūziķus no dažādām valstīm, kuri pēc pirmās kopīgās muzicēšanas sapratuši, ka viņus vieno ne tikai ļoti liela vēlme spēlēt kamermūziku, bet arī līdzīgi uzskati par mūziku un augstajiem atskaņojuma kvalitātes standartiem.

Aureum Tempus Ensemble savā Liepājas koncertā piedāvās krāsainu un interesantu programmu, kas ne pārāk bieži dzirdama koncertzālēs. Mūziķi atskaņos M. Bruha, B. Bartoka un A. Pjacollas kompozīcijas. Būs dzirdamas arī P. Karmanova komponētie skaņdarbi „Otrais sniegs stadionā” un „Dažādais lietus”.

Vijolniece Eva Bindere pēc J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas absolvēšanas studējusi arī ASV un Šveicē. Pēc G. Krēmera uzaicinājuma viņa kļuvusi par koncertmeistari orķestrī „Kremerata Baltica”, un šī sadarbība vainagojusies ar prestižo Grammy mūzikas balvu. Kopā ar kolēģiem nodibinātais stīgu kvartets „Euphonia” 2007. gadā ieguva Latvijas Lielo mūzikas balvu. Eva vienmēr īpašu uzmanību pievērsusi kamermūzikai. Dažādos sastāvos Eva muzicējusi kopā ar pianistu V. Šimku, čellistiem Jo-Jo-Ma, S. Gabetu, K. Blaumani un daudziem citiem. Kopš 2008. gada Eva strādā J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā par vijoļspēles pedagogu, sniedz meistarklases visā Eiropā, kā arī piedalās dažādu konkursu žūrijās.

Maksims Novikovs 1993. gadā kļuva par pasaules slavenā altista, profesora Jurija Bašmeta studentu P. Čaikovska Maskavas Valsts konservatorijā. Jau kā students Maksims pierādījis sevi kā spilgtu un izcilu izpildītāju klasiskā un jo īpaši mūsdienu mūzikā. Šobrīd kā solistu pie sevis Maksimu labprāt aicina daudzi orķestri visā Krievijā, Eiropā un Āzijā. M. Novikovs regulāri sniedz meistarklases Erevānā, Honkongā, Pekinā, Šanhajā, Omskā un citur. Novikovs spēlē 19. gadsimta itāļu meistara Enriko Čeruti izgatavoto instrumentu.

Klarnetists Endijs Mailss pazīstams kā mūzikas robežu nojaucējs un jaunu tiltu būvētājs. Savā „mežonīgajā” radošajā pagātnē mūziķis bijis gan saksofonists rokgrupā, gan stabulētājs folkloras kopā, gan klarnetists dažādos džeza sastāvos, gan solo klarnetists filharmonijas orķestrī. Šī pieredze ļauj mūziķim ērti justies dažādos mūzikas žanros, tos kombinēt un pārvietoties starp tiem bez piepūles. „Klarnetes Marko Polo” Endijs Mailss daudz laika velta kamermūzikai, bieži uzstājas kā solists un ir ļoti pieprasīts skolotājs visā pasaulē.

Savukārt jaunā pianiste Anastasija Drančuka ir dzimusi muzikālā ģimenē 1989. gadā Kazahstānā. 2001. gadā viņa pārcēlās uz Berlīni, lai studētu Hansa Eislera Mūzikas augstskolā, pēc tam sekoja studijas Juliusa Šterna Institūtā, Berlīnes Mākslas Universitātē, kā arī Ķelnes mūzikas augstskolā. Viņa ir vairāku Vācijas fondu stipendiāte un vairāku konkursu laureāte. Kā soliste Anastasija ir aktīvi koncertējusi Eiropā, spēlējot ar ievērojamiem ansambļiem kā, piemēram, Berlīnes Valsts kapelu, Berlīnes Simfoniķiem, Bonnas Klasisko Filharmoniju, Brandenburgas Valsts orķestri u.c. Šogad Anastasija piedalījās arī G. Krēmera 65. gadu jubilejas koncertā.

Koncerts notiks 17. augustā plkst. 19.00 Promenade Hotel Hika zālē (Liepājā, Vecā Ostmalā 40). Biļetes var iegādāties Biļešu paradīzes kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv, to cena – 4 lati. Koncertam tuvojoties, biļešu cena pieaugs.

Festivāls VIA BALTICA notiks no 10. līdz 23. augustam Liepājā. Biļetes uz pārējiem festivāla koncertiem jau pieejamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv. Tirdzniecībā pieejami arī abonementi uz visiem festivāla koncertiem. Ar festivāla jaunumiem iespējams iepazīties organizācijas VIA CULTURA mājas lapā un twitter.com/via_baltica, kā arī sociālajos portālos draugiem.lv un facebook.com.

Kategorija: Atpūta
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply