Vaidere ar EP prezidentu Martinu Šulcu pārrunā ES un Latvijas aktualitātes

EP deputāte Inese Vaidere (Vienotība, ETP grupa) tikās ar Eiropas Parlamenta prezidentu Martinu Šulcu (S&D, Vācija), lai pārrunātu būtiskas Latvijas un Eiropas Savienības aktualitātes un politiskās norises.

Tikšanās laikā tika skarta kohēzijas politikas nākotne, tiešie maksājumi lauksaimniekiem, kā arī tika apspriesti vēstures, integrācijas un valodas jautājumi.

“Tā kā tieši šodien kopā ar citiem Baltijas valstu deputātiem EP iesniedzām grozījumus, kuri paredz maksājumus mūsu zemniekiem pielīdzināt Rietumeiropas līmenim, tad uzskatīju, ka prezidenta atbalsts šeit būtu no svara”, uzsver Inese Vaidere.

Vaidere informēja Šulcu arī par to, cik būtiski ir Latvijai līdz ar 2014-2020 kohēzijas politikas izmaiņām nezaudēt tik svarīgo līdzšinējo struktūrfondu atbalsta līmeni.

Deputāte atzīst, ka ir konstatējusi atsevišķu EP kolēģu centienus nepatiesas informācijas sniegšanā, kas var graut ieskatu par patieso situāciju Latvijā un problēmu cēloņiem. Deputāte turpina: „Ir svarīgi, lai EP prezidents uzzin par Latvijā patiesi notiekošo, jo nedrīkst pieļaut, ka dažu no Latvijas Eiropas Parlamentā ievēlēto deputātu izplatītā informācija maldina ārvalstu kolēģus.”

Vaidere informēja EP prezidentu par sagrozīto skaidrojumu attiecībā uz 16.martu, nepilsoņu stāvokli, kā arī izglītības un valodas situāciju Latvijā. “Patiesas informācijas trūkumu bez ievērības atstāt nedrīkst, jo no tā ir atkarīgs, cik nopietni ES raudzīsies uz mūsu iekšpolitiku”.

Pēc tikšanās Vaidere atzīmēja, ka Šulcs kopumā izprot Latvijas problēmas. “Tomēr sarunas gaitā manīju, ka Šulca kungam bija radušies daži nepilnīgi priekšstati par politiskām niansēm un politisko realitāti mūsu valstī un varu teikt, ka ir gandarījums, ka šīs tikšanās laikā bija iespēja skaidrot šos būtiskos jautājumus, piemēram, kā Latvijā radās iniciatīva par valodas referendumu, kāda ir patiesā situācija vēstures interpretācijas un pilsonības jomās.” Tikšanās laikā Martins Šulcs pauda uzskatu, ka daudzas lietas var risināt dialoga ceļā, veidojot savstarpēju izpratni.

Plānoto trīsdesmit minūšu vietā saruna, kas notika vācu valodā, ieilga gandrīz stundu. Inese Vaidere Šulcam uzdāvināja filmas „Padomju stāsts” kopiju, kā arī sarunas izskaņā prezidents ierosināja turpināt informācijas apmaiņu jau rudenī.

Kategorija: Ekonomika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply