Agris Kazeļņiks šodien atgriežas no Spēkavīru čempionu līgas rīkotā Šanhajas kausa izcīņas posma Ķīnā

Laika posmā no 3. – 8. jūlijam mūsu pašu spēcīgākais vīrs, Agris Kazeļņiks no Ogres, piedalījās vispasaules Spēkavīru čempionu līgas (The Strongman Champions League) rīkotajā Šanhajas kausa izcīņas posmā Ķīnā.

Pirmo reizi šāda veida spēkavīru sacensībās vienkopus piedalījās 20 valstu pārstāvji. Tostarp bija arī tādi, kuri jau kvalificējušies prestižākajām šī gada spēkavīru sacensībām- World’s Strongest Man 2012.

Sacensībās piedalījās Židrūnas Savickas no Lietuvas, Ervin Katona no Serbijas, Gregor Stegnar no Slovēnijas, Akos Nagy no Ungārijas, Lorenss Shahlaei no Irānas, Warrick Brant no Austrālijas, Johannes Årsjö no Zviedrijas, Antti Mourujärvi no Somijas, Mikhail Shivlykov no Krievijas, Lauri Nami no Igaunijas, Jean Francois Caron no Kanādas, Janusz Kaluga no Polijas, Konstintyn Ilin no Ukrainas, Jimmy Laureys no Belģijas, mūsu pašu Agris Kazeļņiks, Travis Ortmayer no Amerikas Savienotajām Valstīm, Levi Veoga no Jaunzēlandes, Etienne Smit no Dienvidāfrikas Republikas, Paul Pirjol no Rumānijas un atlēts no Ķīnas.

Pirmajā dienā atlēti sacensības sāka ar 140 kg smagu Jarlift. Vingrinājums ir līdzīgs baļķa celšanai virs galvas. Labāko rezultātu – 15 reizes – uzrādīja Židrūnas Savickas no Lietuvas.

Otrais vingrinājums – 400 kg smagas ķerras stumšana 25 m garumā. Visātrāk to izdevās izdarīt Johannesam Årsjö no Zviedrijas.

Pēc pirmās dienas trīs labākie sportisti bija Židrūnas Savickas no Lietuvas, Johannes Årsjö no Zviedrijas un Lorenss Shahlaei no Irānas.

Neskatoties uz lielo karstumu, otrās dienas pirmais vingrinājums bija lielā zobena turēšana priekšā (Sword Forward Hold). Židrūnas Savickas bija labākais šajā vingrinājumā, pēc tam Laurence Shahlaei un Antti Mourujärvi.

Nākamais bija pulkstenis (Conan Circle). Pilns aplis bija 48 m garš un tā kopējais svars 320 kg. Uzvarētājs, ar izcilu rezultātu, bija Lauri Nami – 64,90 m., un tikai par 40 cm viņam zaudēja Paul Pirjol, ar rezultātu 64.50 m., trešais – Lorenss Shahlaei – 52.05 m.

Pēc otrās dienas atlēti sarindojās šādā secībā – Židrūnas Savickas (71 punkts), Laurence Shahlaei (69.5 punkts) un Ervin Katona (67.0 punkts).

Trešo sacensību dienu spēkavīri iesāka ar 400 kg smagas ķegas celšanu. Vingrinājumu izdevās izpildīt tikai astoņiem atlētiem. Labākais bija Jean Francois Caron (8 reizes), tad Židrūnas Savickas, kurš ķegu pacēla 5 reizes, un tad sekoja Katona, Shahlaei un Agris Kazeļņiks, paceļot to 3 reizes.

Mašīnu turēšana (Hercules Hold), kur svars uz rokām ir 240 kg. Ervin Katona bija spēcīgākais šajā vingrinājumā – 28.28 s.

Tālāk sekoja smagās mašīnas vilkšana (Truck pull). Atlēti šo vingrinājumu izpildīja pa pāriem. Labāko rezultātu no visiem dalībniekiem sasniedza Židrūnas Savickas – 39,67 s, otrā vieta Ervin Katona – 40.87 s, bet trešais – Lorenss Shahlaei (43.85 s).

Trešās dienas beigās atlēti sarindojās šādi – Židrūnas Savickas 125.0 punkti, Ervin Katona 123.5 punkti un Laurence Shahlaei 122.5 punkti.

Pēdējā sacensību diena pārsteidza ne tikai ar rezultātiem, bet arī ar pērkona negaisu un stiprām lietus gāzēm. Pirmais vingrinājums bija 90 kg smagas hanteles celšana. Veiksmīgākais te izrādījās Kostantin Ilin, kuram izdevās to pacelt 10 reizes.

Kraušanas stafete ar četriem smagumiem (Loading race). 23.37 s pirmais Travis Ortmayer, otrais Zydrunas un Lauri Nami trešais.

Visstiprākais Šanhajas kausa izcīņas posmā izrādījās, un pārliecinošu uzvaru, apsteidzot visus 20 pasaules spēcīgākos vīrus, guva spēkavīrs no Lietuvas – Židrūnas Savickas. Viņam sacensību pēdējā vingrinājumā –Baļķa stumšanā pa pāriem, izdevās pārspēt mūsu pašu Agri Kazeļņiku.

Agris Kazeļņiks atzina, ka sacensības Ķīnā bija organizētas augstā līmenī un bija patiess prieks sacensties ar spēcīgākajiem pasaules vīriem. „Visi savā starpā bijām konkurenti, taču visi kā viens draudzīgi atbalstījām viens otru.”

Šanhajas kausa izcīņas rezultāti:

1. Zydrunas Savickas 181.5 punkts
2. Laurence Shahlaei 165.5 punkti
3. Ervin Katona 154.0 punkti
4. Jean-Francois Caron 150.0 punkti
5. Travis Ortmayer 137.0 punkti
6. Warrick Brant 117.5 punkti
7. Mikhail Shivlyakov 114.0 punkti
8. Konstantin Ilin 110.5 punkti
9. Agris Kazeļņiks 110.5 punkti
10. Lauri Nami 106.0 punkti
11. Paul Pirjol 106.0 punkti

Kategorija: Sports
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply