Pieaug iedzīvotāju un organizāciju interese par atteikšanos no neadresētu reklāmas sūtījumu saņemšanas

Ir sekmīgi aizvadīts mēnesis, kopš „Sēlijas Vides Aizsardzības Asociācija”, „Pasaules dabas fonds”, „Zaļā josta” un „Zaļā brīvība” aicina Latvijas iedzīvotājus iesaistīties sociālā akcijā „Zaļie soļi”, paužot savu nostāju pret neadresētu reklāmas materiālu saņemšanas savā pastkastītē, tādējādi sekmējot resursu taupīšanu un efektīvu saimniekošanu.

Iedzīvotāju aktīva iesaistīšanās akcijā sekmējusi vairāku reklāmas materiālu izplatītāju atsaucību. Šie uzņēmumi ir izteikuši vēlmi sadarboties ar akcijas organizatoriem un apmācīt savus darbiniekus, ka pastkastēs, kas ir marķētas ar akcijas „Zaļie soļi” uzlīmēm, reklāmas materiāli vairs netiek ievietoti. Saraksts ar godprātīgajiem reklāmas izplatītājiem tiks publicēts akcijas „Zaļie soļi” mājas lapā www.zaliesoli.lv.

Akcijas atbalstītāju lokam ir pievienojies arī sociālais tīkls Draugiem.lv, veicinot sabiedrības informēšanu par iespēju atteikties no neadresētu reklāmas materiālu saņemšanas. Tāpat arī akcijas rīkotāji apsver iespēju publicēt tos uzņēmumus, kuri izplata šāda veida reklāmas materiālus, bet tomēr atsakās ievērot akcijas „Zaļie soļi” brīdinājuma tekstu uz iedzīvotāju pastkastītēm, uzsver „Sēlijas Vides Aizsardzības Asociācijas” valdes loceklis Gatis Tropiks: „Mēs cenšamies būt korekti un nekādā veidā nemēģinām graut kāda uzņēmuma biznesu, mēs esam par to, lai cilvēks, pasakot savu „Nē, neadresētai reklāmai!”, dotu savu artavu vides aizsardzībā un lielajiem reklāmdevējiem palīdzētu optimizēt šādu reklāmas materiālu izplatīšanas izmaksu konsolidāciju, tādējādi optimizējot uzņēmuma mārketinga budžetu”.
Akcijas vides aspektus uzsver SIA „Zaļā josta” mārketinga vadītāja Laima Jekšiņa, norādot: „Līdz ar reklāmas katalogu, skrejlapu un bukletu kaudzēm ik mēnesi atkritumos nonāk vairākas tonnas vērtīga papīra. Tās ir ne tikai koksnes celulozes vērtīgās izejvielas, bet arī elektrība, ūdens, krāsas un citi resursi, ko uzņēmumi, bezmērķīgi izplatot drukāto reklāmu, ik dienas liek cilvēkiem izšķērdēt bez jebkāda ieguvuma sev vai videi”.

Šobrīd visā Latvijā ir izplatītas jau vairāk kā 10 000 akcijas uzlīmes ar lūgumu nemest reklāmas materiālus marķētajās pastkastītēs. Proporcionāli akcijas dalībnieku atsaucībai akcijas organizatori plāno palielināt uzlīmju skaitu līdz pat 100 000 uzlīmēm.

Kategorija: Reklāma
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply