Swedbank pētījums: piecu gadu laikā būtiski augusi iedzīvotāju apmierinātība ar savu mājokli

Pēdējo piecu gadu laikā ievērojami audzis Latvijas iedzīvotāju skaits, kas ir apmierināti ar savu mājokli, liecina Swedbank veiktais pētījums . Ja 2007.gadā ar savu dzīves vietu ļoti apmierināts bija katrs divdesmitais iedzīvotājs, tad šogad – jau katrs piektais.

Kopš 2007.gada būtiski pieaudzis iedzīvotāju īpatsvars, kuri ir pilnībā apmierināti ar savu pašreizējo mājokli (no 5% 2007.gadā līdz 21% šogad).

Gandrīz puse (48%) respondentu norāda, ka kopumā ir apmierināti ar savu pašreizējo mājokli, taču atzīst, ka sadzīves apstākļus labprāt uzlabotu (2007.gadā tādi bija 53%). Vienlaikus būtiski (no 25% līdz 14%) sarucis to iedzīvotāju īpatsvars, kas ar savu mājokli nav izteikti apmierināti vai neapmierināti. Pašreizējais mājoklis pilnībā neapmierina 16% iedzīvotāju (proporcija nav mainījusies).

“Salīdzinot ar pirmskrīzes periodu, ir mainījusies cilvēku vērtību sistēma un pirkumi kļuvuši pārdomātāki. Daļai iedzīvotāju pēdējo gadu cenu kritums nekustamā īpašuma tirgū ir devis iespēju par izdevīgu cenu piepildīt sapni par jaunu, labāku mājokli. Savukārt citi izvēlējušies labiekārtot esošo dzīvesvietu. Vienlaikus redzam, ka liela iedzīvotāju daļa joprojām vēlētos sev labāku mājokli, veicot remontu, papildinot ar jaunu tehniku un mēbelēm, vai arī meklē iespējas iegādāties jaunu īpašumu,” saka Dzintars Kalniņš, Swedbank Privātpersonu Finansēšanas daļas vadītājs.

Swedbank aptauja rāda, ka katrs trešais Latvijas iedzīvotājs (32%) tuvākā gada laikā plāno veikt sava mājokļa remontu. Tāpat daudzu iedzīvotāju plānos ietilpst dzīvesvietas uzlabošana, iegādājoties lielo sadzīves tehniku vai elektronikas preces (atbildi norādījuši 28% respondentu), kā arī mēbeles (norādījuši 17%).

Kategorija: Īpašums
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply