Ušakovs: velorikšu biznesam jāpalīdz attīstīties, vienlaicīgi garantējot pasažieru un apkārtējo drošību

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs nodevis atkārtotai izskatīšanai Rīgas domes Satiksmes komitejā saistošo noteiktumu projektu, kas reglamentē velorikšu darbību Rīgā, lai tajos varētu veikt labojumus un papildinājumus.

“Tas, ka ap 100 jauniešiem ir iespēja vasaras mēnešos nodrošināt sev darbu un ienākumus, manā skatījumā ir ļoti pozitīvi. Mums ir jāpalīdz šai uzņēmējdarbībai attīstīties, vienlaicīgi nodrošinot, lai pasažieri un apkārtējie būtu drošībā un netiktu traucēta sabiedriskā kārtībā”, norāda N.Ušakovs.

Ceturtdien, 5.jūlijā domes priekšsēdētājs tikās ar velorikšu uzņēmumu pārstāvjiem, valsts un pašvaldības policijas darbiniekiem un Rīgas domes Satiksmes departamenta amatpersonām, lai pārrunātu jautājumu par velorikšu darbības regulējumu Rīgā. Diskusijas dalībnieki vienojās, ka velorikšām:
• būs aizliegts pārvietoties pa Brīvības, A.Čaka un Kr.Valdemāra ielu darbadienās no plkst. 6.00 līdz plkst. 21.00;
• darbadienās no plkst. 21.00 līdz 6.00 un brīvdienās bez ierobežojumiem varēs pārvietoties pa pilsētas nemaģistrālajām ielām;
• būs aizliegts braukt uz Pārdaugavu, šķērsojot tiltus;
• tiks izstrādāts speciāls maršruts piekļuvei uz Pasažieru ostu;
• tiks izstrādātas prasības par velorikšu velosipēdu aprīkošanu ar pagriezienu signāliem un citām tehniskajām ierīcēm, kas kalpo satiksmes drošības uzlabošanai;
• velorikšas vadītāji nedrīkstēs būt jaunāki par 18 gadiem.
Plānots, ka jau jūlijā vidū Rīgas dome izskatīs noteikumu projektu ar labojumiem, kas tiks saskaņoti ar visām iesaistītajām pusēm.

Kategorija: Transports
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply