Ar mūsdienu prasībām atbilstošas Biķernieku trases starta mājas atklāšanu sāksies Rīgas Motormuzeja kausa izcīņa

Sestdien, 7.jūlijā, pulksten 11:45, pēc rekonstrukcijas tiks atklāta Biķernieku kompleksās sporta bāzes (BKSB) trases starta-finiša māja. Atjaunotā ēka aprīkota ar mūsdienīgām ierīcēm un tehnoloģijām, tā atbilst nepieciešamajiem sacensību rīkošanas standartiem. Līdz ar to ir paplašinātas trases, kā sacensību un treniņu procesa norises vietas, darbības iespējas. Savukārt uzreiz pēc tam notiks Rīgas Motormuzeja (RMM) kausa izcīņa autošosejā vēsturiskajām sacīkšu automašīnām (kvalifikācijas braucieni notiks jau no pulksten 11:00-11:45), kas vienlaicīgi ir arī leģendāro sacensību „Dzintara Volga” šīs sezonas 3.posms.

Kopš Biķernieku trases izveidošanas 1966.gadā, līdz pat šim laikam starta-finiša māja nav bijusi remontēta, tā līdzinājās graustam. Šogad pilnībā veikta ēkas pārbūve. Atjaunotajā ēkā izveidota mūsdienīgu sacensību organizēšanai un norisei nepieciešamā infrastruktūra un uzstādītas tehnoloģijas. Tas viss nodrošina gan modernas un precīzas laika kontroles iespējas, gan mūsdienīgus sakarus un sekmīgu tiesnešu darbību, gan ērtības sacensību organizētājiem un operatīvu informāciju skatītājiem. Būtiski un interesanti ir arī tas, ka turpmāk, līdztekus sacensībām, sportisti laika kontroles iespējas varēs izmantot arī individuāli treniņu laikā.

Pēc remontdarbiem ir paplašinātas BKSB iespējas rīkot gan nacionāla, gan starptautiska mēroga sacensības un treniņus, tādējādi arī popularizējot Latvijas vārdu tehnisko sporta veidu un to līdzjutēju lokā.

Savukārt, rūpējoties par apmeklētāju ērtībām, BKSB trases tribīnēs izveidota bezmaksas bezvadu interneta – wi-fi – zona. Līdz ar to gan RMM kausa izcīņas laikā, gan turpmākajās sacensībās ikviens skatītājs, kam ir portatīvais dators vai cita mobila interneta ierīce, varēs operatīvi sekot līdzi sacensību norisei, sportistu rezultātiem un apļu laikiem portālā www.results.lv.
Pērn Biķernieku trase svinēja 45 gadu jubileju, pērnvasar tā tika nodota Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārziņā, kļūstot par RMM struktūru. CSDD paspārnē trase tiek attīstīta kā nacionālā sporta bāze un tehnisko sporta veidu sacensību, treniņu, drošas braukšanas nodarbību, velosporta, slēpošanas, citu sporta un kultūras pasākumu norises vieta, kas vienlaikus ir draudzīga gan sportistiem, gan ģimenēm.

Rīgas Motormuzeja kausa izcīņas sacensības tiek rīkotas ar mērķi popularizēt RMM un BKSB, kā vienotu sporta, izglītības un atpūtas centru, kā arī veicināt interesi par tehnikas vēsturi, autosportu un inženiertehniskām zināšanām. Visiem sacensību apmeklētājiem būs iespēja bez papildus maksas apskatīt RMM ekspozīciju, kā arī nesen atvērto motoru sporta vēstures izstādi BKSB biroja un izstāžu ēkā, S.Eizenšteina ielā 4.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji aicināti piedalīties BKSB starta-finiša ēkas atklāšanā un klātienē vērot RMM kausa izcīņu. Lai plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem nodrošinātu iekļūšanu BKSB, lūgums pirms tam – no pulksten 10:00-11:00, reģistrēties BKSB biroja ēkā, S.Eizenšteina ielā 4, Rīgā.

Vairāk par RMM kausu un BKSB iespējams uzzināt šeit: http://ej.uz/mqk1.

Kategorija: Sports
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply