Ventspils reiss saņems jauno Mercedes-Benz autobusu

Sestdien, 7.jūlijā, plkst.13:00, Ventspils autoostas teritorijā Daimler Mercedes-Benz ģenerālpārstāvis Latvijā Domenikss prezentēs un nodos pašvaldības SIA Ventspils reiss lietošanā jauno zemās grīdas lielas ietilpības autobusu Mercedes-Benz Citaro C2. Svinīgajā pasākumā piedalīsies Domenikss ģenerāldirektors Viktors Troicins, Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs un Ventspils reiss valdes priekšsēdētājs Arturs Lieģis.

„Jaunais Mercedes-Benz Citaro C2 autobuss ir pirmais šāda tipa transporta līdzeklis ne tikai pašvaldības SIA Ventspils reiss autoparkā, bet Baltijas valstīs vispār. Salīdzinoši ar iepriekšējās paaudzes Mercedes-Benz autobusiem, jaunais pilsētas autobuss Citaro C2 ir ne tikai daudz komfortablāks, bet arī vidēji par 11% ekonomiskāks tā izmantošanā. Tas nozīmē, ka priekšrocības tā lietošanā jutīs kā Ventspils iedzīvotāji un viesi tā arī autobusa parks”, atzīst Viktors Troicins, Domenikss ģenerāldirektors.

Pašvaldības SIA Ventspils reiss valdes priekšsēdētājs Arturs Lieģis: „Šāda autobusa iegāde ir nozīmīga visiem pilsētniekiem, bet īpaši tiem, kuri pārvietojas invalīdu ratiņos, kā arī vecākiem ar bērnu ratiņiem, jo jaunais autobuss īpaši piemērots viņu vajadzībām – zemā grīda pasažieriem atvieglo transporta līdzekļa lietošana.”

Mercedes-Benz Citaro C2 ir zemās grīdas autobuss bez pakāpieniem ar iespēju regulēt autobusa augstumu attiecībā pret ceļu. Tas nodrošina atvieglotu pasažieru iekāpšanu un izkāpšanu, kā arī iespēju pielietot papildu rampu, lai nodrošinātu iekāpšanu un izkāpšanu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un pasažieriem ar bērnu ratiņiem. Autobuss ir aprīkots arī ar klimata kontroli, kas nodrošina vienmērīgu, pasažieriem komfortablu temperatūru autobusa salonā neatkarīgi no gaisa temperatūras ārpus autobusa. Citaro C2 salonā ir integrēti apsildes elementi un papildu izolācija, lai nodrošinātu vienmērīgu salona apsildi gada aukstajos mēnešos.

Pasākuma laikā pilsētas iedzīvotāji varēs iepazīties ar jauno autobusu un arī piedalīties izmēģinājuma braucienos. Tāpat būs iespēja arī salīdzināt kā laika gaitā mainījies sabiedriskais transports Ventspilī un Liepājā, jo blakus jaunākās paaudzes transporta līdzekļiem būs iespējams aplūkot un izmēģināt arī nu jau par antīkiem dēvētus autobusus, kas izmantoti aizvadītajās desmitgadēs.

Autobuss Mercedes-Benz Citaro C2 tiek piegādāts PSIA Ventspils reiss iepirkuma Autobusa iegāde, identifikācijas numurs VR 2011/9 ietvaros.

Kategorija: Transports
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply