Nedēļas nogalē – Rīgas Motormuzeja kausa izcīņa vēsturiskajām automašīnām

Sestdien, 7.jūlijā, no pulksten 11:00, Biķernieku kompleksās sporta bāzes (BKSB) trasē notiks Rīgas Motormuzeja (RMM) kausa izcīņa autošosejā vēsturiskajām sacīkšu automašīnām, kas vienlaicīgi būs arī leģendāro sacensību „Dzintara Volga” šīs sezonas 3.posms. Par RMM kausu sacentīsies teju pussimts „Volga” un „VAZ” marku automašīnas.

Ar katru gadu atjaunoto sacensību „Dzintara Volga” seriālā iesaistās arvien vairāk dalībnieku un cīņa par katru vietu norit neparasti spraigi. Šogad maijā, sezonas atklāšanas sacensībās, leģendārais vecmeistars Valdis Belmers, startējot no pēdējās pozīcijas, finišēja trešais. Vai šoreiz viņš spēs pieveikt daudz jaunākos braucējus un uzvarēt?

Biķerniekos skatītājiem būs īpaši interesanta un dinamiska dalība sacensībās, jo BKSB trases tribīnēs izveidota bezmaksas wi-fi zona, kas būs pieejama arī turpmāk. Līdz ar to RMM kausa sacensību laikā ikviens skatītājs, kam ir portatīvais dators vai cita mobila interneta ierīce, varēs operatīvi sekot līdz sacensību norisei, sportistu rezultātiem un apļu laikiem portālā www.results.lv.

RMM un BKSB šīs sacensības rīko ar mērķi popularizēt sevi, kā vienotu sporta, izglītības un atpūtas centru, kā arī veicināt interesi par tehnikas vēsturi, autosportu un inženiertehniskām zināšanām, tāpēc visiem pasākuma apmeklētājiem būs iespēja bez papildus maksas apskatīt RMM ekspozīciju, kā arī nesen atvērto motoru sporta vēstures izstādi BKSB birojā, S.Eizenšteina ielā 4. Ieejas maksa sacensībās – pieaugušajiem: 2,00 Ls, bērniem līdz 12 gadu vecumam: bez maksas.

Šogad sacensības „Dzintara Volga” notiek jau 31.reizi un tās norisinās piecos posmos. Arī pēdējais, izšķirošais posms notiks Biķernieku trasē šā gada 15.septembrī. Sacensību „Dzintara Volga” vēsture aizsākās 1964.gadā, tās organizēja Rīgas taksometru parka fiziskās kultūras kolektīvs. Sacensības notika Mežaparkā – Rīgas Kultūras un atpūtas parka asfaltētajos apļos. No 1968.gada sacensības notika jaunizveidotajā Biķernieku trasē, kļūstot par prestižākajām automobiļu sacīkstēm bijušajā PSRS, kurās piedalījās gan dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Ļeņingradas, Maskavas un Minskas, gan arī no tālās Krasnodaras un Taškentas.

2012.gada sacensību „Rīgas Motormuzeja Kauss” norise:
• Kvalifikācijas braucieni:
o vēsturiskās automašīnas „VAZ 1300” un „VAZ 1600”, pulksten 11:00-11:15;
o vēsturiskās automašīnas „Volga”, pulksten 11:20-11:35.
• Sacensību atklāšana. Dalībnieku un braucēju sapulce, pulksten 11:45-12:10.
• 1.brauciens:
o vēsturiskās automašīnas „VAZ 1300” un „VAZ 1600”, pulksten 12:30-13:10;
o vēsturiskās automašīnas „Volga”, pulksten 13:20-14:00.
• 2.brauciens:
o vēsturiskās automašīnas „VAZ 1300” un „VAZ 1600”, pulksten 14:10-14:50;
o vēsturiskās automašīnas „Volga”, pulksten 15:00-15:40.
• Uzvarētāju apbalvošanas ceremonija, pulksten 16:00.

Kategorija: Sports
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply