LU Sociālo zinātņu fakultātes studenti izveido pirmo „dzīvo” QR kodu pasaulē!

Otrdien, 03.07., plkst. 16.30, Rīgā, Doma laukumā, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes (LU SZF) studenti izdarīja ko nebijušu – kopīgiem spēkiem izveidoja pirmo „dzīvo” QR kodu pasaulē. QR kods kopā pulcēja vairāk nekā 150 cilvēkus, kuru vidū bija ne tikai paši studenti, LU SZF mācībspēki, bet arī tūristi no vairākām valstīm un citi interesenti.

Šīs aktivitātes mērķis bija radīt QR kodu nevis kā ierasts ar tehnoloģiju palīdzību, bet gan tikai ar cilvēku spēkiem. Diemžēl šo kodu nebija iespējams nofotografēt no putna lidojuma, lai iegūtu tā pretskatu un tādējādi nodrošinātu arī lielisku tā lasāmību, tādēļ nolasīt to varēja vien tie viedtālruņi, kas tobrīd atradās ēku augstākajos stāvos un tādējādi varēja iepazīties ar LU SZF jauno mājaslapu www.iStudents.lv, kurā publicēta visa nepieciešamā informācija par to, kā iestāties šai fakultātē lai, iespējams, arī ar laiku radītu ko inovatīvu, nebijušu un paliekošu. Pieci no akcijas dalībniekiem automātiskas izlozes kārtā ieguva arī 2 dienu biļeti uz šīs vasaras nozīmīgāko festivālu POSITIVUS.

Juris Rozenvalds, LU SZF dekāns, ir gandarīts par akciju: „Esmu lepns par saviem studentiem un ar lielu aizrautību piedalījos šajā iniciatīvā. Šis pasākums, ko paši studenti noorganizēja vasaras vidū, ir apliecinājums mūsu studentijas radošajam garam un spējai aizraut arī citus cilvēkus gūt jaunu pieredzi. Aicinu vidusskolas absolventus pievienoties mūsu pulkam un kopā kļūt par modernākajiem informācijas nesējiem Latvijā!”

Akcijas rīkotāja, LU SZF sabiedrisko attiecību speciāliste, Liene Bērziņa savukārt stāsta: “QR kodu vēlējāmies īstenot 3 iemeslu dēļ: 1) mēs saskatām lielu līdzību starp sevi un QR kodu, jo arī paši uzskatām savu fakultāti par modernāko informācijas nesēju, kas koncentrētā, modernā un tajā pat laikā diezgan radošā veidā sniedz jauniešiem vērtīgāko un jaunāko informāciju. LU SZF iegūtās zināšanas ļauj cilvēkiem atrast, radīt, ietekmēt un analizēt informāciju jebkurā laikā un vietā, tāpat kā to mūsdienās ļauj visi pārējie informācijas nesēji. 2) LU SZF studenti vienmēr vēlas radīt ko nebijušu un ievērības cienīgu, tāpēc arī šoreiz gribējām paeksperimentēt un radīt pārmaiņas pēc “dzīvu” QR kodu, kas simbolizē to, ka mēs, cilvēki, un it sevišķi sociālo zinātņu studenti un absolventi esam tie, kas rada informāciju un padara to dzīvu; 3) ar šo aktivitāti mēs vēlamies vērst uzmanību uz to, ka izglītība nav tikai nepieciešamība. Ja tā ir kvalitatīva, moderna un pietiekami radoša, tā ir lieliska bāze attīstībai, izaicinājumiem un jauniem pavērsieniem (līdzīgi kā šodien) gan savā, gan kopējā pasaulē.”

Šī akcija arī aizsāk LU SZF uzņemšanas kampaņu, kurā no rītdienas (4. jūlija) sagaidāms vēl kāds sabiedrībai noderīgs un patīkams notikums – ceļojošais žigulītis, kas Rīgas apmeklētākajos parkos, laukumos un notikumos cilvēkiem piedāvās lietot WIFI bez maksas. Tas nozīmē, ka cilvēki varēs strādāt un būt notikumu centrā, tai pat laikā, baudot sauli un vasaru. Žigulīša atrašanās vietai varēs sekot mājaslapā www.iStudents.lv, kā arī SZF sociālo tīklu kontos. Bezmaksas internets tiks piedāvāts sadarbībā ar O!KARTI.

Kas ir QR kods?
QR kods (Quick Response Code), jeb divdimensiju svītrkods (citi to vēl sauc par matricas svītrkodu) ir balts kvadrātisks laukums, kas noteiktā veidā aizpildīts ar mazākiem melniem kvadrātiem. Tādējādi tajā var iekodēt vajadzīgo tekstuālo informāciju līdz pat 4296 simboliem (burti un cipari) vienā attēlā. Vairākus QR kodus var apvienot vienā lielā kodā un tādējādi var iekodēt milzīgus informācijas apjomus. QR kodus ļoti ērti var izmantot, lai informāciju no apkārtējās vides vienkāršā veidā “ienestu” mobilajās ierīcēs.

Kategorija: TECH
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply