Atvadīšanās no Artūra Griķa 6. un 7.jūlijā

Svētdien, 1.jūlijā no starptautiskā ielu sporta un kultūras Ghetto Games festivāla Ventspilī sacensību laikā gūtajām traumām mira viens no labākajiem „freestyle” BMX braucējiem – septiņpadsmitgadīgais rīdzinieks Artūrs Griķis. Iespēja atvadīties un pavadīt Artūru pēdējā braucienā pa Kurzemes skeitparkiem būs 6.jūlijā Ventspilī, Liepājā, Kuldīgā, Saldū un 7.jūlijā – Rīgā, „Monsterparkā”.

No 29.jūnija līdz 1.jūlijam notika Baltijā lielākais ielu sporta un kultūras festivāls Ghetto Games Ventspilī. 30.jūnija skeitparka sacensību laikā traumu guva viens no perspektīvākajiem „freestyle” BMX riteņbraucējiem rīdzinieks Artūrs Griķis. Artūrs sacensību laikā izpildīja triku – 360 grādu apgriezienu, kur braucējs pagriež stūri vispirms uz vienu, tad uz otru pusi. Sākotnēji Artūrs noķēra stūres ragus, tomēr tie izslīdēja no rokām un ietriecās vēderā, radot letālu iekšējo orgānu traumu – bojāti lielie asinsvadi un smaga aknu asiņošana. Medicīnas personāls cīnījās par viņa dzīvību, taču diemžēl iekšējo orgānu traumas, tostarp aknu plīsumi, bija tik smagas, ka nebija iespējams glābt jaunā puiša dzīvību.

Sacensību organizatori pēc lielās traģēdijas atcēla svētdien plānotās BMX, MTB treilu sacensības Ventspils Piedzīvojumu parkā. „Vēl joprojām esam šokā un nespējam noticēt. Artūra nāve ir liels zaudējums kā vecākiem, tā arī skeitparka sporta veidu pasaulei, jo Artūrs bija viens no perspektīvākajiem „freestyle” BMX braucējiem Latvijā!”

Artūra vecāki – Ieva un Aivars Griķi par notikušo saka: „BMX bija Artūra dzīve un sirdslieta! Artūrs ļoti gaidīja un iepriekš īpaši gatavojās Ghetto Games festivāla sacensībām Ventspilī. Neskatoties uz visu šo traģisko situāciju, mēs vēlamies pateikties sacensību organizatoriem un medicīnas personālam, jo mēs kā vecāki zinām, ka gan sacensību organizatori, gan mediķi visu darīja pēc savas labākās sirdsapziņas! Mēs neuzskatām, ka kaut kas nebūtu ticis izdarīts līdz galam. Pateicamies arī visiem cilvēkiem gan Latvijā, gan ārvalstīs kuri ir izteikuši līdzjūtību par Artūra nāvi. Tādēļ ikvienu aicinām pavadīt Artūru viņa pēdējā braucienā pa Kurzemes skeitparkiem.”

Atvadīties no Artūra Griķa būs iespējams:
6.jūlijā, pl.9.00 Ventspils skeitparkā (Sporta iela 5, Ventspils, blakus Olimpiskā centra “Ventspils” centrālajam sporta kompleksam)
6.jūlijā, pl.12.00 stāvlaukumā pie Liepājas Olimpiskā centra (Brīvības iela 39, Liepāja)
6.jūlijā, pl.14.30 Kuldīgas iekštelpu skeitparkā (Tehnikas iela 9, Kuldīga)
6.jūlijā, pl.16.00 pie Saldus sporta kompleksa (Jelgavas iela 6, laukumā pie tenisa kortiem, Saldus)
7.jūlijā, pl.12.00 Monsterparks (Kroņu iela 13a, Rīga)
7.jūlijā, pl.14.45 Jaunciema kapa centrālie vārti (Jaunciema 8. šķērslīnija 10, Rīga)

Kategorija: Sports
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply