Noskaidroti Latvijas jūras burāšanas čempioni

Aizvadītajā nedēļā Daugavā un Rīgas jūras līcī norisinājās Latvijas atklātais jūras burāšanas čempionāts, kurā uz starta stājās trīsdesmit jahtas ar sešu valstu karogiem. Ātrākajā jahtu klasē atkal nepārspēti palika igauņu burātāji, šoreiz jahtas “Katarina II” komanda, savukārt pārējās trijās jahtu klasēs čempionu titulus izcīnīja Latvijas burātāji – jahtas “Arabella”, “Venta” un katamarāns “Kani Keli”.

Pirmā sacensību diena, kurai starts tika dots Daugavā iepretim Pasažieru ostai, izvērtās visai dramatiska. Burātājus Rīgas jūras līcis pie Daugavas un Lielupes ietekām sagaidīja ar ļoti spēcīgu vēju un vēl spēcīgākām vēja brāzmām. Lai arī apstākļi bija visai skarbi, burātāji nedomāja samazināt ātrumu un cīnījās, nesamazinot buru laukumu. Tas gan burātājiem sagādāji nevienu vien nervus kutinošu epizodi. Visbēdīgāk šī diena beidzās jahtas “Beauty” komandai, kura sacensības beidza uz Daugavas mola. Pirmās sacensību dienas rezultāti jau iezīmēja līderus, kuri cīnīsies par Latvijas čempionu tituliem – ORC1 grupā pirmās trīs vietas ieņēma igauņu burātāji, ORC2 grupā līderu pozīcijās izvirzījās jahtu “Arabella” un “Blondy” komandas. Savukārt daudzkorpusu jahtu ieskaitē pārliecinoši pirmajā vietā finišēja “Kani Keli”.

Pilnīgs pretstats pirmajai sacensību dienai bija otrā diena, kurā burātājiem no Rīgas bija jādodas uz Kuivižiem. Tūlīt pēc starta Daugavā pie Mangaļsalas, vējš uz brīdi pazuda un jahtas līcī nokļuva faktiski tikai pateicoties Daugavas straumei. Pēc vairākām stundām vējš atkal sāka pieņemties spēkā un pirmās jahtas finišēja tikai divas stundas pirms tiesnešu noteiktā kontrollaika. Diemžēl trešdaļa čempionāta flotes nespēja finišēt norādītajā laikā un tādējādi būtiski mainījās čempionāta kopvērtējums.

Nākamajā sacensību dienā Kuivižu un Salacgrīvas tuvumā čempionāta dalībnieki veica divus īsos sacensību braucienus, kuros vislabāk bija redzama burātāju meistarība. Vēja stiprums bija optimāls, un dalībnieki ātri veica abus braucienus. ORC1 grupā abos braucienos līderi bija igauņi – gan “Katarina II”, gan “My-Car” komandas izcīnīja pa vienai uzvarai un vienai otrajai vietai. Līdzīgi ar trešo un ceturto pozīciju abos braucienos samainījās igauņu “Katarina Jee” un lietuviešu “Jigy Jigy” jahtas. ORC2 grupā līderi bija nemainīgi – jahta “Arabella” izcīnīja divas uzvaras, “Blondy” – divas otrās vietas. Daudzkorpusu jahtu klasē abos braucienos uzvaras izcīnīja “Kani Keli”. Daudz mainīgāki rezultāti bija vērojami LAT-LYS grupā – pirmā brauciena līderi “Pēteris”, “Venta” un “Confetti”, otrajā braucienā finišēja apgrieztā secībā.

Čempionāta noslēdzošajā dienā jahtas sacentās distancē no Kuivižiem līdz Kihnu salas dienvidiem un atpakaļ. Šī brauciens tika aizvadīts visai mierīgi, ja neskaita dažu jahtu sadursmes ar tīkliem un akmeņiem. Dienas beigās visi burātāji Kuivižu jahtklubā tika sagaidīti ar medaļām. ORC1 grupā uzvaru izcīnīja igauņu jahta “Katarina II”, otrajā un trešajā vietā atstājot citas igauņu jahtas “My-Car” un “Katarina Jee”. ORC2 grupā par čempioniem kļuva jahtas “Arabella” komanda, uz otrā un trešā goda pjedestāla pakāpiena stājās jahtu “Blondy” un “Līva” komandas. LAT-LYS grupā medaļas attiecīgi sadalīja jahtu “Venta”, “Pēteris” un “Ilze” komandas. Daudzkorpusu jahtu konkurencē šoreiz visas godalgotās vietas izcīnīja latviešu katamarāni: “Kani Keli”, “Wiki” un “Lover”.

Kategorija: Sports
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply