Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs aicina ASV uzņēmējus investēt Latvijā

2.jūlijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar ASV uzņēmēju delegāciju. Sarunā ārlietu ministrs norādīja, ka Latvijai ar ASV ir lieliskas politiskās attiecības, taču divpusējās ekonomiskās sadarbības potenciāls nav pilnībā izmantots, tāpēc aicināja ASV uzņēmējus veikt investīcijas mūsu valstī. E.Rinkēvičs uzsvēra, ka Latvijai ir izdevīgs ģeogrāfiskais novietojums, vērtīga sadarbības pieredze ar Krieviju un NVS valstīm un Latvijas valdība neatlaidīgi strādā pie uzņēmējdarbības vides sakārtošanas. Panākumi šajā jomā atspoguļojas kāpumā par desmit vietām „Doing Business 2012” reitingā, kur Latvija ieņem 21.vietu.

ASV uzņēmēju vizītes ietvaros 2.jūlijā Rīgā notika arī seminārs „ASV un Latvijas biznesa sadarbības iespējas”, kurā ASV uzņēmēju delegācijas pārstāvji tika iepazīstināti ar uzņēmējdarbības vidi Latvijā, loģistikas iespējām uz Krieviju, Ziemeļeiropu un Āzijas valstīm, kā arī ar sadarbības iespējām ar Latvijas IT sektoru. ASV biznesmeņiem plānotas arī individuālas tikšanās ar Latvijas uzņēmumiem un nozaru asociācijām, tikšanās ar Valsts prezidentu, Ministru prezidentu, ASV vēstnieci Latvijā un Amerikas Tirdzniecības palātas Latvijā biedriem.

Šī ir atbildes vizīte pagājušā gadā notikušajām Latvijas amatpersonu darba vizītēm ASV. 2011.gada jūlijā notika Ministru prezidenta Valda Dombrovska darba vizītei uz ASV, kuras laikā vairāk kā 40 Latvijas uzņēmumu pārstāvjiem bija iespēja tikties ar potenciālajiem sadarbības partneriem. Savukārt šī gada pavasarī ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts un vairāki uzņēmēji viesojās ASV, kur vizītes ietvaros notika augsta līmeņa tikšanās ar ASV amatpersonām un uzņēmējiem.

ASV uzņēmēju vizīti, kas notiek no 1. līdz 3.jūlijam, organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Valsts kanceleju, Ekonomikas ministriju, Ārlietu ministriju, Latvijas vēstniecību ASV, ASV vēstniecību Latvijā, Amerikas Tirdzniecības palātu Latvijā un Latvijas goda konsuliem ASV. Delegācijā ir pārstāvēti IT, autobūves, aizsardzības, aviācijas, celtniecības, filmu industrijas un citu nozaru uzņēmumi. Vizītes mērķis ir iepazīstināt biznesa pārstāvjus ar Latviju kā pievilcīgu uzņēmējdarbības galamērķi, kā arī klātienē pārrunāt ASV un Latvijas biznesa sadarbības iespējas.

Kategorija: Bizness
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply